LipjaniPress

Kuvendi i Komunës së Lipjanit ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të

Lajme Lipjani

Kryesuar nga kryesuesja e kuvendit Vlora Limani Hajnuni, gjatë ditës së sotme Kuvendi i Komunës ka zhvilluar punimet e mbledhjes së 40-të. Në mbledhje kanë marrë pjesë kryetari i Komunës Imri Ahmeti, drejtor të Drejtorive si dhe anëtarët e asamblesë komunale.

Në fillim të kësaj seance Kryetari Imri Ahmeti ka dhënë sqarime rreth çështjeve të ngritura nga asambleistët.
Gjatë kësaj mbledhje anëtarët e Kuvendit kanë shqyrtuar duke aprovuar këto pika të rendit të ditës si: Propozim Vendim mbi redistinimin dhe transferrin e mjeteve të buxhetit për vitin 2017, propozim Vendim për hartimin e hartës zonale të Komunës së Lipjanit, Propozim Vendim për hartimin e projektit të strategjisë për zhvillim ekonomik lokal të Komunës së Lipjanit për periudhën 2018-2023, propozim Vendim për miratimin e Planit për mbrojtje e trashegimisë kulture dhe natyrore të Komunës së Lipjanit 2017 -2020, propozim Vendim për themelimin e dy vend gjuetie të përbashkëta në territorin e Komunës së Lipjanit. Ndërsa në fund të ketij u prezantua raporti i buxhetit dhe shpenzimi në bazë të burimit të mjeteve kategorive ekonomike dhe programeve Janar – Qershor 2017 për Komunën e Lipjanit./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Çelaj, i gatshëm të kandidojë për kryetar të Prishtinës (Video)

lipjanipress

Shënohet Dita e Çlirimit në Lipjan

lipjanipress

Aktori i njohur kosovar aderon në Vetëvendosje (FOTO)

lipjanipress

Suedia ka arritur një riciklim aq revolucionar sa i ‘kanë mbaruar’ mbeturinat

lipjanipress

Rrëfimi që do t’ju prekë: Zvicerania që e kuptoi pas 18 vjetësh se është shqiptare

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Deklarata ‘bombë’ e presidentes kroate për serbët

lipjanipress

Sonte në Komiteti – i ftuar Hajredin Kuçi

lipjanipress

LOJA E PISTË ME DURIMIN QYTETAR

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Vuçiq i përmend Rusisë themelimin e Ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Departamenti i Gazetarisë mban konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

lipjanipress
Skip to toolbar