LipjaniPress

Kuvendi Komunal miraton buxhetin për vitin 2019-2021

Lajme Lipjani

Kuvendi i Komunës, sot nën udhëheqjen e kryesuesit Daut Azemi ka zhvilluar punimet e seancës së njëmbëdhjetë me radhë, në të cilën janë shqyrtuar dhe aprovuar pikat e rendit të ditës të cilat ishin të propozuara për këtë mbledhje.

Fillimisht Kryetari Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti para deputetëve ka prezantuar raportin e punës së zyrës së tij, për periudhën Janar-Qershor 2018.

Në këtë seancë këshilltarët kanë adresuar një mori pyetjesh për ekzekutivin komunal, ku edhe në të njëjtën kohë kanë marrë përgjegjje nga vetë Kryetari Imri Ahmeti dhe drejtorët përkatës.

Po ashtu gjatë kësaj seance Kuvendi ka aprovuar, propozim vendim mbi ridestinimin dhe transferin e mjeteve të Buxhetit për vitin 2018, propozim vendim mbi aprovimin mbi aprovimin e Buxhetit për vitet 2019-2021, propozim vendim për miratimin e strategjisë dhe planit të veprimit për komunën mike për fëmijë (2018-2021), propozim vendimin për ndërrimin e destinimit të tokës, propozim vendim për dhënien e pëlqimit për ndarjen e mjeteve financiare për Bashkësisë Islame në Lipjan, ndërsa pika e rendit të ditës propozim vendim për zëvendësimin e antarit të Komitetit për Komunitete është shtyrë për seancën e ardhshme.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

“The Times” publikon dokumentin sekret: Kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

lipjanipress

Lëvizja “Stop Operacionit Soros”: Uashingtoni ta revidojë punën e USAID-it në Maqedoni

lipjanipress

Apel Urgjent Ta Ndihmojm Familjen Hashani (Gadime e Ulët)

lipjanipress

Gjuriq: Simiq përfaqësues legjitim i popullit serb në Kosovë

lipjanipress

Për ministrin e Kosovës, FETO është organizatë terroriste dhe shkollat e Gylenit duhet të mbyllen

lipjanipress

Medikamente me vlerë 240 mijë dollarë për QKUK nga Direct Relief

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

Tronditen banorët e Gjenevës nga një libër islamik që kanë pranuar me postë

lipjanipress

Çfarë kishte shkruar 10 ditë më parë Jashari për presidentin Thaçi?

lipjanipress

Kaos komunikacioni në qendër të qytetit në rrugën  Gjergj Fishta.(VIDEO+FOTO)

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Rrëfimi i shtatzënës shqiptare që i shpëtoi sulmit në Stokholm

Press Lipjani
Skip to toolbar