LipjaniPress

Ky është plani i Nismës për seancën e së enjtes rreth demarkacionit

Lajme

Të enjten e ardhshme, më 6 prill, pritet që në Kuvendin e Kosovës të procedohet marrëveshja për demarkacion me Malin e Zi.

Këtë marrëveshje ashpër po e kundërshton opozita. Në mes e tyre është edhe Nisma për Kosovën.

Deputeti i Nismës, Zafir Berisha ka thënë për Periskopin se kundërshtimi i tyre do të jetë edhe në seancën e 6 prillit, derisa shton se Lista Serbe nuk është, siç thotë ai, shpëtim i Thaçit e Mustafës.

“Do e kundërshtojmë sikurse deri tash, me lobim, me gjuhën e fakteve dhe argumenteve kundër këtij varianti aktuale. Nuk kemi arsye ta bëjmë ndonjë veprim tjetër sepse jemi te bindur as Lista e Vuçiqit nuk i shpëton Hashmin dhe Isën në këtë projekt të dëmshëm”, është shprehur ai.

Ai, ka treguar nëse të enjtën Nisma do të e kundërshtojë demarkacionin me gaz lotsjelljës dhe protesta.

“Masat i kemi marr më herët, ku është krijuar hapësira e mjaftushme që shumë deputetë të mazhorancës ta kuptojnë se ku variant është i gabuar dhe tash nuk kemi nevojë për diçka të tillë”, ka shtuar Berisha./Periskopi/

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

lipjanipress

Kështu duket qyteti qe e ndërtoi Pacolli nga zeroja (Foto)

lipjanipress

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

lipjanipress

Call Center Agent bewerben Sie sich als Mitarbeiter im Kundenservice für Vodafone (Prishtina)

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

Kush do ta zëvendësojë Isa Mustafën në krye të LDK’së? Tregon Dardan Gashi (Video)

lipjanipress

Gjermania i dëbon 26 emigrantë afganë

lipjanipress

Koci: Në rastin Haradinaj, pushteti s’guxon të sillet thuajse asgjë s’ka ndodhur

lipjanipress

Kur shqiptarët mbronin me gjak Manastirin e Deçanit

lipjanipress

Deklasifikohen pamje nga shpërthimet bërthamore në SHBA (VIDEO)

lipjanipress

Qeveria: S’kemi humbur territor, tani ta përmbyllim demarkacionin

lipjanipress

Viktima e aksidentit në Arllat të Drenasit, ishte ushtar i UÇK’së (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar