LipjaniPress

Labinot Tahiri vjen me një tjetër paralajmërim

Lajme

Ai në një postim në rrjetin social Facebook ka shkruar se ka gjasa që vendi të shkojë sërish në zgjedhje të reja, pas shumë pakënaqësive që ndodhën tani.

Ky është postimi i plotë i Tahirit:

Përshëndetje të nderuar qytetarë!

“Pa dyshim se zgjedhjet nacionale shkuan keq, ndaj vendi hyri në një rrugë pa krye”….!

Ma merrë mendja që vendi ynë, sërish do të shkoi në zgjedhje të reja.

-Pas këtyre pa k’naqesive të cilat janë aktuale këto ditë gjatë vitit të ri!
-Pas këtyre ngjarjeve që po ndodhin në VetëVendosje!
-Pas asaj që shohim edhe në koalicionin PAN- AKR, të cilët në shumë pika nuk po mirren vesh, e sidomos rreth
” Demarkacionit”. apo në disa ngjarje të cilat janë shumê të rendesisshme për vendin!
Pas gjithë këtyre kritikave serioze të ndërkombëtarêve drejtuar elites politike dhe Kosoves!
-Pas asaj që LDK-ja po rri e heshtur duke shikuar se kush nga cila parti po shkatërrohet, mendoj se nuk do e pranojnë fort të lehtë qytetarët tanë ndonje mashtrim të radhes, ata duan ato qu ju tham në zgjedhje.
Mendoj se duhet më fuqishem të reagojmë dhe të veprojmë për ato premtime që u’a kemi thënë parasyve qytetarëve tanë.
Qytetarët kanë duruar shumë dhe, çfardo veprimi që ne e bejmë në Kuvendin tonë, apo në Qeveri, ata po na shikojnë me vemëndje për faktin, që nesër të na ndeshkojnë me Votë, edhe me “PROTESTA”vetë popullore, pa u cilësuar si, “PROTESTA”të ndonjë partie partiake.

Nesër ne jemi fajtorë, jo populli.

Banorëve të Kosovës, u ka humbur totalisht besimi në vendin e tyre. Mendoj se duhet të kemi më shumë KUJDES, unë si fillestarë në parlament, e ju që jeni veteranë të politikës.

Labinot Tahiri, Ferizaj Kosovë e Shqipërisë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Demolohet një pjesë e ulëseve të poligonit sportiv tek gjimnazi “Ulpiana” në Lipjan

Granit

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani

Hahn: Kodi telefonik rezultat i dialogut Kosovë – Serbi

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Përgatitje për luftë? Rusia stërvit edhe fëmijët për të qëlluar me armë (VIDEO)

lipjanipress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

lipjanipress

Hajrullahu ” Me Jetën e Re do t’i sjellim Lipjanit jetën e re”

lipjanipress

Teoritë e konspiracionit: Gjenerali kroat është shëndoshë e mirë, vetëvrasja u inskenua

lipjanipress

Myslimanja e parë pilote ushtarake në Amerikë (FOTO)

lipjanipress

E rrahu dhe e la të zhveshur ish-të dashurën në rrugët e Shkupit

lipjanipress

Pas PDK’së edhe VV nis përgatitet për zgjedhje, Kurti kandidat për Kryeministër

lipjanipress

Mijëra qytetarë protestojnë në Barcelonë

lipjanipress
Skip to toolbar