LipjaniPress

Lajmi i portaleve të pushtetit se Lëvizja VETËVENDOSJE! është në panikë ka rritur interesimin e qytetarëve për t’ju bashkuar Lëvizjes.

Lipjani

Konstatimi se Vetëvendosje! është në panik është një tallje e tipit të humorit të zi. Cila na qenka frika dhe paniku, çka po humbim ne si opozitë, privilegjet, karrikat, petkun e pushtetarit, tenderët, punësimet e familjarëve, veturat luksoze, udhëtimet zyrtare brenda dhe jashtë vendit, drekat zyrtare, pushimet në bregdetet turke.
Qytetari Lipjanas nuk e han sapunin për samun, shumë mirë e din që paniku është te pushtetarët që humbin privilegjet, jo te opozita. Falenderojmë këto pseudopartale që po na vajtojnë dhe po i nxisin qytetarët që të na bashkohen, ne nuk e konsiderojmë vetën viktimë por qytetarët e mrekullueshëm dinë të rreshtohen përkrah viktimës së stisur nga LDK-ja.
Vetëm sot na janë bashkangjitur figura të shquara si: Naser Isufi ecc i dipl. Ish anëtar i kryesisë së AKR-së, Fatlum Gashi, kryetar i nëndegës së AKR-së Dobrajë e Madhe, Patriot Pacolli/Sllovi, Skender Gashi/Sllovi, Fahri Bajredini/Smallushë, Dashurie Nishori/Poturovc, Elvis Avdyli/Sllovi, Emine Aliu/Qylagë, Liridon Bytyqi/Sllovi, Avdullah Gashi/diasporë Dobrajë e Madhe, Ilir Sahiti/Poturovc.
Për hirë të ruajtjes së konfidencialitetit të disa nga anëtarët e rinj dhe dhjetra bizneseve që u anëtarsuan në VV kemi vendosur mos ua publikojmë emrat. Falenderojmë të gjithë ata që po na bashkohen dhe i ftojmë ata që po presin me mëdyshje që të vjinë me ne për të shpëtuar vendin nga kriza ekonomike dhe politike që e ka kaplu./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kryetari Imri Ahmeti sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë

lipjanipress

Edhe një ish-ushtar i UÇK-së ftohet nga dhomat Speciale

lipjanipress

Press Lipjani

Sot u mbajt takimi i Grupit Joformal për Transparencë në Komunën e Lipjanit

lipjanipress

Daut Haradinaj: Fitim Selimi do te jetë Kryetar i Lipjanit(FOTO)

lipjanipress

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur në magjistralen Prishtinë- Lipjan.

lipjanipress

M.Tahiri: Punësimi mbetet ende sfida më e madhe për të rinjët e Ashkalinjëve

lipjanipress

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fshatin Babush

lipjanipress

Ftesë për Propozime (FP) për përzgjedhjen e Ndërtesave shumëbanesore në bashkëpronësi

lipjanipress

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress
Skip to toolbar