LipjaniPress

LDK lëvdon Mustafën: Rrëzimi i murit pasqyron lidership të guximshëm

Lajme

Lidhja Demokratike e Kosovës ka përshëndetur rrëzimin e murit në veri të Mitrovicës sot, duke e quajtur zhvillim pozitiv.

LDK vlerëson se ky veprim paraqet hapin e radhës, në drejtim të konsolidimit të sundimit të rendit dhe ligjit, si dhe forcimin e sovranitetit institucional në Kosovë.

“Për Lidhjen Demokratike të Kosovës, zhvillimi i sotëm është vazhdimësi e angazhimit të Qeverisë së Republikës së Kosovës, si dhe institucioneve tjera qendrore, që reflektojnë lidership të guximshëm, të matur, dhe shtetformues politik”, thuhet në një komunikatë të lëshuar nga partia e kryeministrit Isa Mustafa.

“Lidhja Demokratike e Kosovës çmon lartë rolin esencial të Ambasadës së Shteteve të Bashkuara dhe Zyrës së Bashkimit Evropian, që në koordinim me institucionet vendore, qendrore e lokale, u angazhuan që ky zhvillim t’i kontribuojë klimës së mirëbesimit në vend”, ka thënë LDK.

“Lidhja Demokratike e Kosovës inkurajon përfaqësuesit e të gjithë spektrit politik, që t’i kontribuojnë dialogut dhe konsensusit, në kuadër të orientimit pro perëndimor të Republikës së Kosovës, të konfirmuar në vazhdimësi nga krerët e institucioneve dhe nga Kryeministri, Akademik Isa Mustafa”, përfundon komunikata.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Pallaska tregon se kur do të fillojë punën Gjykata Speciale (Video

lipjanipress

Filloj punimi i rruges në fshatin Shale me gjatesi 2.2 km

lipjanipress

Buja tregon se kush e bindi të heq dorë nga kandidimi për deputet

lipjanipress

Çka do të thotë të kesh opozitë politike të përgjegjshme?

Granit

Komandanti amerikan kërkon më shumë trupa për të mposhtur talebanët

lipjanipress

KEK’u e hedh topin te KEDS’i për mungesën e rrymës

lipjanipress

Mësuesi që vrau Miladin Popoviçin para 72 viteve

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

Shala: Aktualisht pajtimi mes shqiptarëve dhe serbëve, i pamundur

lipjanipress

SHBA: Të paktën 18 të vdekur nga moti i keq

lipjanipress

Shteti po humbet mijëra euro nga mos shitja e pasurisë së sekuestruar (Video)

lipjanipress

Kroatëve po iu pengon arrestimi i Haradinajt, akuzojnë Serbinë

lipjanipress
Skip to toolbar