LipjaniPress

LDK-Lipjan: Baica dëshmoj se di të mbështes ata që punuan për të mirën e tyre

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

“Qytetarët: kryetari Ahmeti nuk premton, ai realizon”
Mbështetja për kryetarin Imri Ahmeti dhe, u dëshmua sonte edhe në Baincë.
Krytar Imri Ahmeti duke i falënderuar banorët e këtij lokalitet për mbështetjen kaq madhështore ka thënë se sot është para tyre jo vetëm për të kërkuar besimin edhe për mandatin e dytë, por dhe për ti siguruar ata se për gjatë katër viteve ky lokalitet duke përfituar projekte të ndryshme komunale dhe nga donatorë të ndryshëm.Kurse do të ketë pamjen e një fshati model për Lipjanin.

“ Baincas të respektuar, besimi juaj na obligoi neve që në mandatin e parë të punojmë me përkushtim dhe ti realizojmë projektet të cilat janë të nevojshme për një mirëqenie më të mirë.” tha kryetari Imri Ahmeti.

Kryetar Imri Ahmeti i ka siguruar banorët e Baincës se në mandatin e dytë asfaltimi i gjitha rrugicave dhe ndërtimi i trotuarit do të jenë punë e kryer. Kurse zgjerimi i rrjetit të kanalizimit do të jenë ndër projektet me prioritet në këtë lokalitet .

LDK- LIPJAN
Zyra për Informim

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Apeli kthen në rigjykim rastin ‘Tolaj’

lipjanipress

Gjoba dhe padi për partitë politike që përdorin të dhënat personale të qytetarëve

lipjanipress

Shoqëria Civile në Lipjan, e kënaqur me zbatueshmërinë e Strategjisë për Informim dhe Marrëdhënie me Publikun nga ana e Komunës

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Kosova e gatshme t’i avancojë marrëdhëniet me NATO-n

lipjanipress

Kaloi valixhen në aeroport, ajo që kapën rrezet X i tmerruan të gjithë

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

Kjo ishte bomba e Ismet Beqirit për Ushtrinë

lipjanipress

Parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Burgu i josh kosovarët, 4 mijë konkurrentë për 70 vende pune (Video)

lipjanipress

“Harvey” thyen rekordin amerikan me 1.250 milimetra shi për 58 orë

lipjanipress

Familjari e konfirmon vdekjen e Lavdrim Muhaxherit

lipjanipress
Skip to toolbar