LipjaniPress

LDK-Lipjan: Smallusha i thotë PO kryetarit Imri Ahmeti dhe LDK-së

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Mbështetja madhështore për kryetarin Imri Ahmeti u dëshmua sot edhe në Smallushë, në takimin e fushatës elektorale të degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Lipjan.
Në këtë takim kryetari Imri Ahmeti duke i falënderuar banorët e Smallushës për mbështetjen e tyre kaq madhështore ka thënë se pavarësisht faktit që Smallusha ishte përfituese e projekteve të ndryshme të cilat ishin mëse të nevojshme për banorët e këtij lokaliteti, ka mbetur ende për tu bërë dhe ky lokalitet meriton të jetë një fshat modern me infrastrukturë të zhvilluar.
“Në qeverisjen tonë katër vjeçare për Smallushën realizuam projekte të ndryshme të cilat ishin mëse të nevojëshme për jeten e banorëve të këtushëm. Ndërtimi i rrugicave nëpër fshat si dhe ndërtimi i pjesës rrugore e cila lidhë Smallushën me Sllovi, investimi në terene sportive duke ndërtuar fushën e hapura sportive në Smallushë, rregullimi i trotuarit dhe ndriçimi publik në disa pjesë të fshatit, janë vetëm disa nga projektet e realizuara për Smallushën” është shprehur Ahmeti.
Më tutje kryetari Ahmeti ka thënë se banorët e Smallushës meritojnë më shumë. Prandaj sot është para tyre që ti siguroj ata se në mandatin e tij të dytë do të përfundoj asfaltimi i të gjitha rrugicave dhe trotuareve të pa përfunduara së bashku me ndriçim publik në gjithë fshatin. Ndërsa, do të përfundoj edhe asfaltimi i rruges e cila lidhë Smallushen me Gadime. Kurse shkolla fillore do të ketë një pamje tjetër pasiqë në qeverisjen e dytë ose do të rinovoj dhe zgjeroj këtë shkollë, ose do të ndërtoj një shkollë të re. Ndërkaq ndërtimi i rrjetit të ujësjellësit për gjitha lagjet e Smallushës, si dhe rregullimi i shtratit të lumit, do të jetë punë e kryer në mandatin e tij të dytë.
Kryetari Ahmeti në fund i ka ftuar banorët e Smallushës që të tregojn maturi politike dhe me 22 tetor të votojnë numrin 47 sepse duke votuar për LDK-në kanë votuar për një të ardhme më të mirë për veten e tyre.Në këtë tubim elektoral është prezëntuar edhe kandidati për Asamble komunale nga Smallusha./LipjaniPress.com//
LDK-Lipjan
Zyra për Informim

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

PUNËTORI PËR TË MBËSHTETUR KOMUNITETET E TË MËSUARIT SË BASHKU

Press Lipjani

40,000.00 euro për ndërtimin e trotuarit dhe ndriçimit publik në fshatin Bujari

lipjanipress

Kusari – Lila zotohet për angazhim të mëtutjeshëm në tolerancën ndërfetare

lipjanipress

DARDAN SEJDIU DHE FATON TOPALLI SOT VIZITUAN LIPJANIN

lipjanipress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

lipjanipress

Urdhri i Trump-it për dëbimin e myslimanëve nga SHBA i detyron ata të kthehen në Irak

lipjanipress

Hetime për përplasjen vdekjeprurëse të autobusit hungarez në Itali

lipjanipress

Sulmohet autobusi me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan

lipjanipress

Fillon marshi “Një miliard në këmbë” kundër dhunës ndaj grave

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Nishani: Gjendja e drogës dhe e krimit në Shqipëri, më e rëndë se në Meksikë

lipjanipress
Skip to toolbar