LipjaniPress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Agjendën e takimeve me qytetarët për fushatën e Zgjedhjeve Lokale kryetari Imri Ahmeti, sonte e ka vazhduar edhe në Qylagë. Aty Ahmeti u prit nga banorë e fshatit e në numër të madh nga rinia e Qylagës.
Në këtë takim kryetari Ahmeti ka thënë se nuk do të flas shumë për punët që janë kryer sepse ato ishin projekte që buronin nga kërkesat e banorëve të Qylages dhe janë projekte që shihen, por do të flas për punët që kanë mbetur ende për tu bërë. Kurse i ka siguruar banorët e Qylages se shumë shpejt do t fu ksionalizojm Zonën Ekonomike “Parku Industrial” në Kërqe dhe nuk e ka ndërmend të ndalet pa i përfunduar të gjitha projektet e planifikuara.
“ Ju e vlerësoni vet se ku keni qenë para katër vitesh, e ku jeni sot. Unë konsideroj se kemi punuar aq sa kemi mundur kemi lidhur Qylagën me Blinajën, Qylagën me Dobrajën e Madhe .
Ju keni ditur ti besoni fjalës sonë, sikurse do të dini ti besoni edhe tash.
Ju sigurij se do ta shëndrrojm Qylagën në një fshat modern që do ti kenë lakmi të gjitha fshatrat e Kosovës.
Ju siguroj se në mandatin e ardhshëm do të investojmë në Qylagë.
Jam i bindur që edhe oborri i Shkollë me ndriçimi publik do të mbyllen gjatë mandatit të dytë.
Po ashtu, do të bëhet edhe asfaltimin e rrugës prej Varrezave të Qylagës- Blinajë, ndërtimi i infrastrukturës në varrezat e fshatit dhe mirëmbajtja e tyre si dhe investimi dhe mirëmbajtja e hapësirave publike, dhe krijimin e zonave të gjelbëruara.” tha ndër të tjera Kryetari Imri Ahmeti.
Ju siguroj se në mandatin e dytë do të përfundojm asfaltimin e gjitha rrugicave në çdo lagje të Qylages si dhe asfaltimin e rrugës Vershevc-Varrezat e Qylagës. Gjithashtu, ndërtimi i infrastrukturës shkollore duke i dhënë shkollës një pamje tjetër.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Aksident i rëndë trafiku në Fushë Kosovë, ka të lënduar

lipjanipress

Thaçi, takim urgjent me ambasadorët e Quint-it – më pas konferencë për media

lipjanipress

Një tjetër virus do të godasë Botën? Kina lëshon alarmin

lipjanipress

Zgjedhjet presidenciale, Serbia do të hapë 90 vendvotime në Kosovë

lipjanipress

Alarmi i frikshëm: Bota mund të jetë në rrezik më të madh sesa përballja Rusi–Perëndim (Foto)

lipjanipress

Thaçi: Sulmi në Gjermani i pështirë, lutemi për të lënduarit

lipjanipress

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

lipjanipress

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress

Një muaj paraburgim për zyrtarin e Qeverisë

lipjanipress

Zhurma misterioze zgjon banorët në orët e hershme të mëngjesit (Video)

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Kerkohen 10 mjeshter ne gjermani Darmstadt

lipjanipress
Skip to toolbar