LipjaniPress

Lekaj: Shpresoj që Mustafa të mos ulet më kurrë në karrigen e kryeministrit

Lajme

Pal Lekaj, shef i GP të AAK-së, në fjalimin e tij para deputetëve, duke komentuar largimin e kryeministrit Mustafa nga salla, tha se shpreson të mos kthehet më në atë kolltuk.

Ai ia numëroi dështimet e Qeverisë “Mustafa”, që janë në vijë me ato të partive tjera opozitare.

“Meqë kryeministri e lëshoi sallën, kolltukun e nuk mundi të duroj, dhashtë zoti që të mos kthehet më në këtë Kuvend, po i them kryeministrit që qytetarët ballafaqohen me gjashtë orë pa rrymë. E përmendi shëndetësinë, i them që me mijëra pacientë janë sot duke u shëruar jashtë vendit. E përmendi punësimin, i them që 200 mijë qytetarë e kanë lëshuar vendin”, ka thënë Lekaj.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Begaj: Krenar që Nuk Kishte Asnjë të Vdekur nga Rriqrat

lipjanipress

Përplasen deputetët e koalicionit: “Ke interesa personale në shëndetësi”, “t’i s’merr vesh”

lipjanipress

Shpërthen një bombë në qendër të Beogradit, dridhet i gjithë qyteti (Foto dhe Video)

lipjanipress

Kodra e Diellit e lënë pas dore, skitarët ankohen se s’ka kushte për skijim (FOTO)

lipjanipress

Përplasen dy trena mes vete, disa të lënduar (Foto)

lipjanipress

Bilall Sherifi i përgjigjet Anton Berishës: Mos e fut hundën ku nuk e ke vendin

lipjanipress

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

Ushtari i NATO’s ka bërë diçka të mrekullueshme për Drenasin (Foto)

lipjanipress

Ish antari i VV, studenti nga Dardana paralajmëron parti të re polike, themelimin e 1 Levizje

lipjanipress

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

lipjanipress

Komuna e Drenasit ndalon shaminë,mjekrat tek meshkujt, minifundet dhe xhinset në shkolla (Dokument)

lipjanipress

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress
Skip to toolbar