LipjaniPress

Lekaj: Shpresoj që Mustafa të mos ulet më kurrë në karrigen e kryeministrit

Lajme

Pal Lekaj, shef i GP të AAK-së, në fjalimin e tij para deputetëve, duke komentuar largimin e kryeministrit Mustafa nga salla, tha se shpreson të mos kthehet më në atë kolltuk.

Ai ia numëroi dështimet e Qeverisë “Mustafa”, që janë në vijë me ato të partive tjera opozitare.

“Meqë kryeministri e lëshoi sallën, kolltukun e nuk mundi të duroj, dhashtë zoti që të mos kthehet më në këtë Kuvend, po i them kryeministrit që qytetarët ballafaqohen me gjashtë orë pa rrymë. E përmendi shëndetësinë, i them që me mijëra pacientë janë sot duke u shëruar jashtë vendit. E përmendi punësimin, i them që 200 mijë qytetarë e kanë lëshuar vendin”, ka thënë Lekaj.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Dy aksidente në Prizren, godasin këmbësorët dhe ikin nga vendi i ngjarjes

lipjanipress

‘Evropa do të shkatërrohet nëse fitojnë partitë e ekstremit të djathtë në Gjermani dhe Francë’

lipjanipress

Sulmohet autobusi me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan

lipjanipress

Kështu duket “harta politike” pas zgjedhjeve të 11 qershorit, ku fitoi PAN e ku VV?(FOTO)

lipjanipress

KOSOVËS DHE QYTETARËVE TÊ SAJ NUK I DUHET NJË QEVERI E VARUR NGA LISTA SERBE

Granit

INTERVISTE EKSKLUZIVE – RAMUSH HARADINAJ (VIDEO)

lipjanipress

Theret me thikë një person në Prishtinë

lipjanipress

Prokuroria konfirmon se po heton rreth 100 raste të krimeve të luftës

lipjanipress

Përfundojnë “Ditët e Agimit” – rikujtohet vepra e Agim Ramadanit

lipjanipress

Tërheqja e Thaçit dhe Veselit nga Specialja- A u tradhtuan e shfrytëzuan deputetët e PDK’së?

lipjanipress

Partitë politike marrin mbi 4 milionë euro nga buxheti, por s’njoftojnë për menaxhimin e tyre (Video)

lipjanipress

Gëzohuni, nesër moti do të jetë fantastik

lipjanipress
Skip to toolbar