LipjaniPress

LËVIZJA VETËVENDOSJE-LIPJAN: GADIMJA DËSHMON PËRKRAHJEN PËR SELATIN RETKOCERIN DHE LËVIZJEN VETËVENDOSJE!

Lajme Lipjani Zgjedhjet 2017

Lëvizja VETËVENDOSJE!, Qendra në Lipjan ka hapur fushatën parazgjedhore për zgjedhjet lokale të 22 tetorit në fshatin Gadime. Pjesëmarrja masive e banorëve nga fshati Gadime ishte dëshmi e palëkundur se fitorja e Lëvizjës VETËVENDOSJE! dhe kandidatit tonë për kryetar të komunës së Lipjanit, z. Selatin Retkoceri është e pashmangshme, po aq sa edhe e domosdoshme për Lipjanin.

Në hapjen e fushatës, kandidati për kryetar z. Selatin Retkoceri shpalosi programin e Lëvizjes VETËVENDOSJE! dhe zotimet për një qeverisje të përgjegjshme, profesionale, transparente, zhvillimore e në shërbim të qytetarëve.
Qytetarët e komunës së Lipjanit, e në këtë rast banorët e Gadimes janë përballur me një qeverisje larg qytetarëve, të papërgjegjshme e jo trasparente, të cilët të vetmin preokupim kishin interesin e tyre personal dhe të grupit të tyre.

Më Lëvizjen VETËVENDOSJE! në qeverisje dhe z. Selatin Retkocerin kryetar të komunës, komuna e Lipjanit do të u kthehet qytetarëve përmes vendimmarrjes së përbashkët, ofrimit të shërbimeve efikase për të gjithë qytetarët, zhvillim ekonomik lokal, arsim cilësor dhe të depolitizuar, e shëndetësi për të gjithë dhe të përkushtuar./LipjaniPress.com//

Me mendje e me zemër për Lipjanin!

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Lëvizja Vetëvendosje – Lipjan:PËRKRAHJA E MADHE PËR PROGRAMIN E LËVIZJES VETËVENDOSJE! DHE KANDIDATIN SELATIN RETKOCERI – GARANCË PËR FITORE

lipjanipress

Kanadaja mbështet fuqishëm SHBA’në për bombardimet

lipjanipress

Teoritë e konspiracionit: Gjenerali kroat është shëndoshë e mirë, vetëvrasja u inskenua

lipjanipress

Ministri Gashi mohon akuzat për tentim blerje të telefonit jashtëligjshëm

lipjanipress

QKUK më saktësisht në zyrat e administratës kishin hyrë persona të dyshuar

Press Lipjani

Kryetari Imri Ahmeti sot në shënimin e ditës së SHFMU “Haradin Bajrami “në Magurë

lipjanipress

Franca i kundërpërgjigjet thirrjes së Erdoganit që turqit që jetojnë në Evropë t’i bëjnë nga 5 fëmijë

lipjanipress

Këshilli i Prindërve kundërshton grevën e nesërme

lipjanipress

LDK-Lipjan Reagim në komunikatën e VV

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

KEDS ka njoftuar për vendet që do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditës së nesërme

Press Lipjani

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress
Skip to toolbar