LipjaniPress

Limon Ramadani kryetar I PDAK-ës,dega në Lipjan,mbetet në detyrën e tij deri në fund të mandatit

Lipjani

Limon Ramadani kryetar I PDAK-ës,dega në Lipjan, mbetet në detyrën e tij deri në fund të mandatit
Lipjan 26 mars

Kryesia e degës të PDAK-ës , në Lipjan ka mbajtur mbledhejen e kryesisë disa ditë më parë dhe ka analizuar punën e këtij subjekti politik gjatë periudhës katër vjeçare. Sipas një komunikate për media, thuhet se Këshilli i Përgjithshëm ka marrë vendim që nuk do të ketë zgjedhje të kryetarit të degës të PDAK-së, deri më 2018,dhe kështu nuk do të ndryshohet pozita e kryetarit aktual z.Limon Ramadani si dhe e kryesisë të PADK-së, në Lipjan.z.Ramadani, kryetar i kësaj dege ka thënë se “ këtë vendim e ka marrë kryesia e degës në përputhje me Statutin e Partisë, duke e respektuar afatin e rregullt zgjedhor. Prandaj subjektit tonë i mbetet që ta rrespektojë Statutin e Partisë dhe te veprojë në mbështetje të tij”./Lipjanipress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Operacion i rrallë i kryer me sukses nga mjeku lipjanas Dr.Xheladin Rizani dhe ekipa ndihmëse

lipjanipress

Janë inaguruar tri fusha ne Lipjan (Foto+Video)

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti agjendën elektorale të takimeve me qytetarët e vazhdoj sonte në Kraishtë

lipjanipress

LDK Dega në Lipjan fton të gjithë simpatizantet se më datën 17.03.2017 kremtohet 27 vjetori i themelimit të LDK-së dega Lipjan

lipjanipress

Nikka publikon këngën e saj me te re ‘Ani Mori Nuse’ (Video)

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

Investohet në Lipjan 385,000.00€ për ndërtimin dhe funskionalizimin e Zonës Ekonomike në Kërqevë(FOTO)

lipjanipress

Ja çka thonë të moshuarit për mungesën e WC-ve publike në Prishtinë (VIDEO)

lipjanipress

Kryesuesja Vlora Limani-Hajnuni seancën e të Mërkures e quan të përfunduar.(VIDEO)

lipjanipress

Kryesia e Deges se AAK-se ne Lipjan mbane takimin e rradhes

lipjanipress

Kryetari Ahmeti nënshkruan marrëveshje bashkëpunimi.

lipjanipress

DËBIMI I SHQIPTARËVE NGA SANXHAKU I NISHIT 1878/1789:NJËQIND E KATËRDHJETË VJETË MË PARË (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar