LipjaniPress

Linda Shahini rizgjedhet kryesuese e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit (FOTO)

Lajme Lipjani

Të premten në sallën e Kuvendit Komunal sot është mbajtur takimi parë i Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit. Gjyste Dabaj, zyrtare për barazi gjinore në Lipjan në bashkëpunim me kryesuesen e Grupit të Grave Linda Shahini kanë zhvilluar një asamblistët e reja të zgjedhura për mandatin 4 vjeçar, ku dhe kanë prezantuar punën dhe aktivitetet e deritashme të Grupit të Grave.
Gjatë këtij takimi u vendos që kryesuesja e deritanishme Linda Shahini pas sukseseve të shumta që ka treguar si kryesuese e këtij grupi të jetë edhe për një periudhë udhëheqëse e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit si dhe Mimoza Karameta të jetë nënkryetare.
Në fund anëtaret e Grupit bashkë me Kryesuesen Linda Shahini mbetën qe ti bashkërendisin aktivitetet e përbashkëta, në mënyrë që gruaja lipjanase të jetë zë edhe më i fuqishëm.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Fuad Ramiqi dhe 4 imamë deklarohen të pafajshëm

lipjanipress

Mirjeta Kalludra, deputetja e LDK-së që votoi kundër rezolutës për Haradinajn (Doku)

lipjanipress

Publikohet raporti i institutit GAP për qytetari aktive në lokalitete të ndryshme të Kosovës

Press Lipjani

Isa Mustafa flet për koalicionin me AKR’në

lipjanipress

Mustafa i thotë Palmerit se përkrahja e SHBA-ve për Kosovën është e pazëvendësueshme

lipjanipress

Maqedoni – Nga 2.900 bursa vetëm 373 për studentët shqiptarë

lipjanipress

Dr. Fitim Selimi- Kryetar i Deges se AAK-se ne Lipjan,

lipjanipress

Helikopteri ushtarak rrëzohet mbi ndërtesat e banuara

lipjanipress

Vetëvendosje skeptike për mënyrën si është sjell ligji për Ushtrinë

lipjanipress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Kryetari Imri Ahmeti nga nesër në tubime falënderuese për qytetarët

lipjanipress

Qeveria: S’kemi humbur territor, tani ta përmbyllim demarkacionin

lipjanipress
Skip to toolbar