LipjaniPress

Lipjanasit e interesuar për grantet e Organizatës “HELP”

Lajme Lipjani

Në Amfiteatrin e Shkollës së Mesme Adem Gllavica (Norges Vel) në Lipjan, sot para një numri të konsiderueshëm të pjesëmarrsëve është mbajtur sesioni i dytë informues nga Organizata “Help” rreth thirrjes së granteve për mbështetje të bizneseve të vogla.
Shkelzen Hajdini, Drejtor i Zhvillimit Ekonomik Lokal, ka theksuar se edhe ky sesion informues do t’i ndihmojë bizneset e vogla nga Komuna e Lipjanit rreth mënyrës së aplikimit për të fituar në këto grante që ofron “HELP”. Ai ka inkurajuar të gjithë pjesëmarrësit që të aplikojnë në këto grante.
Përfaqësues nga Organizata “HELP” kanë informuar qytetarët rreth mënyrës së aplikimit në fushat të cilat mbulohen nga kjo thirrje.
Në fund të këtij takimi, pati edhe pyetje të ndryshme nga qytetarët e pranishëm. Ndryshe, Organizata “HELP” gjatë vitit 2018 do ti mbështet 35 mikro biznese.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Zgjedhjet i kushtojnë vendit 5 milionë euro, KQZ aprovon buxhetin

lipjanipress

Policia jep detaje për protestën e sotme kundër ardhjes së Vucicit në Kosovë

lipjanipress

Mesazh i z.Hajrullahu për qytetarët e komunës së Lipjanit

lipjanipress

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress

Haradinaj nesër para Gjykatës në Colmar ballafaqohet me akuzat e Serbisë

lipjanipress

Megjithatë, Berisha nuk do të bëhet këshilltar i Qunit

lipjanipress

Fajon: Nëse nuk ratifikohet Demarkacioni, Kosovës do t’i duhen vite të tëra për liberalizim (Video)

lipjanipress

Musliu thotë se gjendja e shqiptarëve në Veri është e rëndë

lipjanipress

Kritiku i Putinit, sërish në koma – dyshime për shkakun

lipjanipress

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Greg Delawie, zgjedhjet e sotme në Kosovë, vlerësohen si shenjë e pjekurisë demokratike të vendit

lipjanipress

Thaçi: Progresi nëntëvjeçar i Kosovës është vlerësuar nga Trump dhe liderët europianë (Video)

lipjanipress

Në Holandë refugjatët vendosen në burgje (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar