LipjaniPress

Lipjani si gjithmon zemërgjerë për djaloshin 25 vjec Sejdi Smajli, mblidhen afro 40 mijë euro për pak orë

Lajme Lipjani Shneta

Që nga orët e hershme të mëngjesit ndërrmarës dhe qytetarë të ndryshëm kanë ndihmuar me të holla për shërimin e të riut Sejdi Smajlin i cili ka nevojë për trajtim emergjent jashtë vendit, njofton Lipjanipress.

Ndërkohë që aksioni pritet që edhe nesër dhe ditëve në vijim të vazhdon, qytetarë të shumtë do të vazhdojnë të ndihmojnë me të holla për të arritur shumën prej 120.000 mijë euro.

Organizatorët kanë numëruar të gjitha te hollat dhe kanë treguar se deri më tani janë grumbulluar rreth 40 mijë euro, të holla këto të grumbulluara brenda pak orësh.

Aksioni do të vazhdoj edhe nesër duke filluar nga ora 09:00 në sheshin ”Adem Jashari” në Lipjan, tenda është e vendosur afër restorant ”Pishat”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

LDK Lipjan- Sonte vazhdojmë në TOPLIQAN

lipjanipress

Fillon ndërtimi i rrethërrotullimit tek udhëkryqi Lipjan-Magurë-Shtime

lipjanipress

Greqia rinis garën e armatimit me Turqinë, 5 miliardë euro shpenzime

lipjanipress

PLAKU ALBIN KURTIT: UNË TY TË KAM PËRCJELLUR QE 10 VITE, GJITHA FJALËT TË KANË DALË TË VËRTETA (VIDEO)

lipjanipress

Policia gjermane tregon se çfarë gjeti në banesën e sulmuesit kosovar në Dusseldorf

lipjanipress

Qeverisje profesionale për Lipjanin me 144.

lipjanipress

Hoti e O’Connell lavdërojnë procesin e emërimit të Berishës në krye të Doganës [video]

lipjanipress

Prokuroria Speciale ngre aktakuzë për krime lufte ndaj një personi

lipjanipress

Policia e Kosovës ka konfiskuar dy armë zjarri AK47 në qytetin e Ferizajit.

Press Lipjani

A është intervistuar Hashim Thaçi për krime të luftës? (Video)

lipjanipress

Burgu i josh kosovarët, 4 mijë konkurrentë për 70 vende pune (Video)

lipjanipress

Stoltenberg beson që Mali i Zi së shpejti bëhet anëtar i NATO-s

lipjanipress
Skip to toolbar