LipjaniPress

Lirak Çelaj përmendet si kandidat për Kryetar të Prishtinës në tubimin e PDK-së

Lajme

Partia Demokratike e Kosovës e ka zbuluar kandidatin e saj për kryetar të Komunës së Prishtinës.
E ai do të jetë, kreu i kësaj partie për Prishtinën, Lirak Çelaj.

Ishte kandidati për deputet i kësaj partie, Shemsi Veseli ai i cili në tubimin e sotëm të PDK-së në Prishtinë, e bëri publik një lajm të tillë, raporton Blic.

“PDK si kurrë më parë është e mobiliziuar në Prishtinë, dhe së bashku me kandidatin tonë për kryetar të Prishtinës, z. Lirak Çelaj do të fitojmë”, tha ai.

Kujtojmë se zgjedhjet lokale do të mbahen ne vjeshtë. Deri më tani disa prej partive e kane bërë publik edhe kandidatin për kryetar komune.

Kurse vendi shkon në zgjedhje të parakohshme më 11 qershor, pasi Parlamenti e rrëzoi Qeverinë ‘Mustafa’.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ushtronte dhunë mbi anëtarët e familjes, arrestohet një person në Suharek

lipjanipress

Kërkohet ndihmë për shërim jashtë vendit për vëllezërit nga Gjilani

lipjanipress

Kodra e Diellit e lënë pas dore, skitarët ankohen se s’ka kushte për skijim (FOTO)

lipjanipress

Gjoba dhe padi për partitë politike që përdorin të dhënat personale të qytetarëve

lipjanipress

Çka u tha për Kosovën në Këshillin e Sigurisë Kombëtare të Serbisë?

lipjanipress

Kthehet në rigjykim rasti i Oliver Ivanoviq-it

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Rrëfimi i Murat Jasharit për ‘Syrin e Popullit’, paralajmëronte hakmarrje ndaj liderëve politikë dhe fetarë (Video)

lipjanipress

Në Holandë refugjatët vendosen në burgje (FOTO)

lipjanipress

100 vjeçarja qe lexon çdo ditë Kur’an (Video)

lipjanipress

Linda Shahini rizgjedhet kryesuese e Grupit të Grave të Komunës së Lipjanit (FOTO)

lipjanipress

Shpërthim më bombë në një xhami gjatë namazit të xhumas 2 të vrarë 75 të lenduar rënd

lipjanipress
Skip to toolbar