LipjaniPress

Lista Serbe thotë se është e gatshme ta votojë demarkacionin me Malin e Zi

Lajme

Në mbledhjen e sotme të kryesisë së Kuvendit të Kosovës, ka marrë pjesë edhe lideri i Listës Serbe, Slavko Simiq.

Ai ka thënë se kanë marrë vendim që t’i kthehen punës në kuvend, në mënyrë që ta votojnë Demarkacionin me Malin e Zi, njofton Klan Kosova.

“Kjo për hir të qytetarëve që të mos mbeten të izoluar”, ka thënë Simiq.

Aty është duke u pritur që të merret vendimi për mbajtjen e seancës së radhës së kuvendit.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Turqia thotë se viktimat siriane kanë shenja të ‘sarinit’

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

lipjanipress

Komandanti i NATO’s për Europë: Transformimi i FSK’së në ushtri i takon Kosovës

lipjanipress

BUJA AKUZON PROKURORINË SE PO E PENGON TË KANDIDOJË PËR LIPJANIN

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

ATK në janar mbylli 22 lokale të lojërave të fatit (FOTO)

lipjanipress

Ditëve të fundit është shtuar dukshëm numri i të prekurve me sëmundjen e fruthit në Kosovë. Nga kjo sëmundje deri më tani kanë vdekur 2 persona, një fëmijë 15 muajsh dhe një 37 vjeçar.

lipjanipress

Rrustemi: Janë mbi 118 mijë votues të rijnë në këto zgjedhje

lipjanipress

Lajm i mirë nga Italia, kërkohen 17 mijë punëtorë sezonalë. Ja rregullat për shqiptarët

lipjanipress

Në Pakistan dënim me vdekje për një postim në Facebook

lipjanipress

Këto vende do të kenë reduktime të energjisë elektrike nesër

lipjanipress

Megjithatë, Berisha nuk do të bëhet këshilltar i Qunit

lipjanipress
Skip to toolbar