LipjaniPress

Listë e zezë për kompanitë që lanë udhëtarët të presin në aeroporte

Lajme

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka paralajmëruar futjen në listë të zezë të të gjitha kompanive ajrore që kanë shkelur licencën duke i lënë me orë të tëra udhëtarët duke pritur në aeroport.

Vendimi pritet të merret para nisjes festave të fundvitit, raporton KTV.

Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës, “Adem Jashari”, Lekaj ka paralajmëruar edhe ndryshimin e vendimit për mënyrën e financimit të zgjerimit të pistës së këtij aeroporti, vlera e të cilit është 33 milionë euro.

Nga ana tjetër, drejtori i Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës, Haldun Firat Kokturk, ka thënë se pret nga institucionet mbështetje edhe në projekte të tjera, duke bërë të ditur se nëse vazhdon ky trend ajror, numri i pasagjerëve gjatë këtij viti do të arrijë në 1.9 milionë.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Deliu-Kodra: 22 tetori do dëshmojë fuqinë e PDK’së

lipjanipress

Babë e bir i sulmojnë mësimdhënësit në Gjilan me sopat

lipjanipress

Polici “dëshmitar” luan me nervat e PD-së! I veshur kuqezi këndon himnin… (VIDEO)

lipjanipress

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

Super arma e kroatëve që tmerroi serbët (FOTO)

lipjanipress

Qeveria: S’kemi humbur territor, tani ta përmbyllim demarkacionin

lipjanipress

Eksperti i spiunazhit: Daullet e luftës po bien në Kosovë dhe në Bosnje

lipjanipress

Haradinaj: Ka deputetë brenda LDK’së që s’do ta lejojnë Demarkacionin

lipjanipress

Luhatet koalicioni qeverisës, Kosova drejt zgjedhjeve

lipjanipress

Azem Syla mund të gjykohet edhe në Zvicër

lipjanipress

Eksperti nga Gjermania: Argumentet që zbulojnë manipulimet dhe mashtrimet e komisioneve për demarkacionin!

lipjanipress
Skip to toolbar