LipjaniPress

Lokja nga Lipjani të cilës iu vranë 5 meshkuj të shtëpisë rrëfen se si e shau serbin në sy (Video)

Uncategorized Lajme

Zejnepe Gashi, gruaja nga fshati Sllovi e komunës së Lipjanit ka rrëfyer se si paramilitarët serbë ia vranë burrin, dy djemë dhe dy nipa në masakrën e 15 dhe 16 prillit të vitit 1999.

Ajo ka treguar se si gjatë komunikimit me njërin nga serbët e kishte sharë atë në sy.

“Hup thash ti q**fsha 700 mijë nana, hup me sy mos t’shoh, qishtu u kanë”, vazhdon rrëfimin ajo.

Pjesën ku ajo rrëfen për komunikimin që kishtet me serbin mund ta dëgjoni nga minuta e 46:40.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ramush Haradinaj flet nga Franca: Më ngeli merak që s’isha në përvjetorin e Rugovës (Audio)

lipjanipress

Apel Urgjent Ta Ndihmojm Familjen Hashani (Gadime e Ulët)

lipjanipress

Kryeprokurori i Prizrenit ua ndalon alkoolin prokurorëve

lipjanipress

Këto janë pagat e reja në sektorin publik të shëndetësisë në Kosovë

Rexhep Isufi

Gara për Prishtinën – zgjedhjet në vjeshtë, partitë ende s’i kanë kandidatët

lipjanipress

Thaçi: Sulmi në Gjermani i pështirë, lutemi për të lënduarit

lipjanipress

Kroacia kërkon 20 mijë punëtorë për sezonin veror

lipjanipress

VIDEOSKANDAL:SHEFI I KABINETIT TË SFARQËS JEP PARA PËR TË VOTUAR LDK-N

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

Haradinaj i kundërpërgjigjet LDK’së: Po duan ta frikësojnë administratën

lipjanipress

Këto janë arsyet që Prokuroria ngriti aktakuzë kundër Shukri Bujës dhe 8 bashkëpunëtorëve të tij

lipjanipress

Vetëvendosje fsheh përplasjet e Shpend Ahmetit me Albin Kurtin (VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar