LipjaniPress

Lulzim Qerimi i angazhuar për komunitetin Ashkanli. A do të jetë Lulzim Qerimi nënkryetari për komunitete, ma i sukseshmi në Kosovë pritet të shohim ne vijim.

Lajme Lipjani

Nga komuna e Lipjanit
Bisedë me Lulzim Qerimin , nënkryetar Komunal për komunitete
“Lipjanipress.com” 21 shkurt 2018

Zgjedhjet Lokale në komunën e Lipjanit kanë rezultuar të përfitojë Komuniteti Ashkali. Ka qenë numër i konsiderueshëm qytetarëve të këtij komuniteti të cilët me votën e tyre kanë arritur që të kenë një ulëse në Kuvendin Komunal të Lipjanit si dhe të nënkryetarin komunal për komunitete.
Lulzim Qerimi, veprimtari i pa lodhur nga radhët e Komunitetit Ashkali, tani është emruar nënkryetar i komunës të Lipjanit për komunitete për mandatin katërvjeçarë. Që në ditët e para të punës z.Qerimi, po tregohet si një zyrtar i interesuar që të kryejë detyrën për të cilën ndien përgjegjësi para votuesve të tij por edhe të komuniteteve të tjera jo shumicë të cilët jetojnë në këtë komunë. Interesimi i tij ka dalë jashtë suazave lipjanase dhe si duket është duke shfaqur interesim për komunitetin e tij kudo që jeton.
“Jam I nteresuar që të ndihmojë qytetarët e komuniteteve jo shumicë dhe ta kryejë punën me përgjegjësi.Këtu kam ardhur për të punuar dhe atë do ta dëshmojë pe punë”ka thënë nënkryetari për komunitete, për “Lipjanipress” z.Lulzim Qerimi./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Skandaloze: S’e mësuan vjershën, mësuesja në Prishtinë turpëron fëmijët në Facebook (Foto)

lipjanipress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

lipjanipress

Ambasada Amerikane nuk shpreh përkrahje për zgjedhje të parakohshme

Press Lipjani

Fillon asfaltimi rrugës Sllovi -Smallushë- Gadime

lipjanipress

Dënimi i Dytë nga PZAP-i i Mimoza Kusari-Lilës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti në mbështetje të sektorit privat

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Njeriu që plagosi Vllasin përmend edhe Isa Mustafën

lipjanipress

Mbi dy orë pritje për një kontroll në QKUK

lipjanipress

Lirak Çelaj përmendet si kandidat për Kryetar të Prishtinës në tubimin e PDK-së

lipjanipress

FAZ: Brenda Kosovës po krijohet një Republika Srpska

lipjanipress

19 vjet nga hyrja e NATO-s në Kosovë

lipjanipress
Skip to toolbar