LipjaniPress

Lushtaku e Selimi dalin para Gjykatës

Lajme

Ish-komandantët e UÇK-së, Sylejman Selimi, Sami Lushtaku, sot do të dalin para Gjykatës Supreme, e cila është shkalla e fundit e gjykatës në Kosovë.
Selimi dhe Lushtaku janë dënuar më parë nga drejtësia për kinse krime lufte, por që avokatët dhe të akuzuarit kanë pretenduar se në asnjë rast nuk është dëshmuar asnjë provë ndaj tyre dhe as ndaj asnjë ish-pjesëtari të UÇK-së që janë dënuar në rastin e njohur si Grupi i Drenicës.

Gjykata Supreme është shkalla e fundit e drejtësisë në Kosovë dhe avokatët shprehen të bindur se drejtësia do t’i lirojë të dënuarit nga akuzat, të cilat i cilësojnë politike.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veliu për plagosjen në Podujevë: Policia ta hetojë rastin

lipjanipress

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress

Goditet organizata terroriste “Syri i Popullit”, arrestohen 5 persona

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Kryeministri: E zgjidhëm një problem të brendshëm me ndihmën ndërkombëtare (LIVE VIDEO)

lipjanipress

Nuk do të besoni se në çfarë kushtesh jetojnë këto familje në Komunën e Prishtinës (Foto)

lipjanipress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

lipjanipress

Këshlltarëve të Komunës së Lipjanit nuk u lejohet qasja në dokumentet zyrtare

Rexhep Isufi

Ankand për ta ndihmuar veteranin e UÇK’së, Jon Harrison

lipjanipress

Shënohet viktima e parë nga sulmi në Londër

lipjanipress

Reagon Policia e Kosovës: Prania jonë në mjediset serbe rutinore

lipjanipress
Skip to toolbar