Lipjanipress

Lutfiu: Turqia do të vazhdojë t’i njohë diplomat e Maqedonisë (VIDEO)

Lajme

Ministri i Arsimit dhe Shkencës i Maqedonisë Pishtar Lutfiu, lidhur me informatat për mosnjohjen e diplomave nga ana e Turqisë, ka theksuar se nxënësit dhe studentët nuk duhet të kenë frikë për shkak se njohja e diplomave do të vazhdojë siç ka vazhduar edhe në të kaluarën.

Lutfiu si mysafir në TV Art të Tetovës sqaroi se marrëveshja ka qenë e vjetëruar dhe procedurat veçmë janë rinovuar sa u përket çështjeve të nostrifikimeve.

Facebook Comments

Related posts

Arrestohet një zyrtar i lartë i Qeverisë, kërkonte para për të hequr një lëndë nga gjykata

lipjanipress

Vuçiq: Serbia ruan paqen në rajon, nuk pranojmë krijimin e ushtrisë së Kosovës

lipjanipress

Fillon izolimi dhe riparimi i pjesës së jashtme të objektit të Komunës (Foto)

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli