LipjaniPress

LVV-JA SI ÇDO PARTI TJETËR POLITIKE NË KOSOVË

Op/Ed

Nga:Hysni Gashi

Logjika për të kap dhe sunduar partin dhe degët e saj nga një grup i ngushtë i “shefit” është logjik si ne çdo parti tjetër në Kosovë e fatkeqësisht kjo logjikë kohëve të fundit u vërejt edhe në LVV.

LVV-ja në vend që të jetë e bashkuar përballë një qeverie të madhe dhe sfidave që presin vendin si p.sh.: asociacioni, demarkacioni dhe tema të tjera të rëndësishme për vendin dhe qytetarin, ajo po tregon se pushteti ka qenë dhe mbetët tema që ndan protagonistet kryesor të saj.

LVV-ja ka përçarjen, linçimin e injorancën të njërës palë ndaj tjetrës duke dëshmuar fuqishëm që nuk ndryshon asgjë nga subjektet tjera politike përveç asaj që është më radikale edhe në linçim të vet strukturave, individëve e deputeteve të saj./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

VARFËRIA DHE KUSHTET E JETESËS SË KOMUNITETIT ASHKALI

lipjanipress

Partnerizimi i Lipjanit me Kaiserslauternin e Gjermanis n’rrugë të mbarë.

lipjanipress

Xhevat Shyqeri Berisha:Vota e shpresës, është vota për Kryetarin Kampion

lipjanipress

“Në Lipjan fitoi Imri Ahmeti , jo LDK-ja !”

lipjanipress

MIRSAD TAHIRI VIP ASHKANLIA NË KOSOVË (FOTO)

lipjanipress

E JASHTMJA MANIFEST I SË BRENDSHMES

lipjanipress

NEVOJA PËR REFORMA NË DIPLOMACINË E KOSOVËS

lipjanipress

IKU KORREKTORI I FUTBOLLIT KOSOVAR

lipjanipress

Kryetari i Forumit Rinor Sami Borovci me Forumin Rinor te AKR-së bejn homazhe ne prekaz.(Foto)

lipjanipress

Jakup Lecaj: Ukraine , Ne Fshatin Karakurt ku jetojne Shqiptare.

lipjanipress

QEVERIA KOSOVËS TA ZGJIDH ÇËSHTJEN E DEMARKACIONIT OSE TË KËRKOJ FALJE QYTETARËVE DHE TË JEP DORËHEQJE.

lipjanipress

“ANEKSI”NUK SHPETON KULLEN DHE ÇAKORRIN

lipjanipress
Skip to toolbar