LipjaniPress

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

Lajme

Produkte me bazë çokollatën të markave “Galaxy” dhe “Maltesers Teasers” të hedhura në treg nga kompania ‘Mars’ në Britaninë e Madhe dhe në Irlandë u tërhoqën nga shitja sot për shkak të pranisë së mundshme të virusit vdekjeprurës salmonella, njoftoi “Mars” në një deklaratë.

Bëhet fjalë për shtatë produkte “Galaxy” apo “Maltesers Teasers” çokollata apo nënprodukte të saj, ku datat limit të konsumit skadonnin nga 6 deri në 13 maj 2018, saktësoi Mars, sipërmarrëse e markave të ndryshme.

“Gjatë testeve të kryera rutinë zbuluam praninë e salmonelës në përbërësit e përdorur në disa nga produktet tona “Galaxy” ku bëjnë pjesë çokollatat ‘’Smooth Milk Chocolate’’, ‘’Ministrels’’, ‘’Counters dhe Teasers”, saktësoi grupi në një deklaratë të publikuar në web-in në internet, pa saktësuar sasinë e produkteve të sipërpërmendura, përcjell Atsh.

“Një numër i vogël i këtyre produkteve janë shpërndarë por fatmirësisht nuk ka patur ankesa deri më tani, ne morën vendimin për tërheqjen nga tregu në formë parandalimi për të bërë publike produktet e infektuara dhe garantimin e sigurisë së konsumatorëve tanë dhe për të ruajtur besimin e tyre”, sipas së njëjtit burim.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti të mos organizojë asgjë për të

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Sulmuesi i Vehbi Kajtazi, ende në paraburgim

lipjanipress

Gjykata Speciale ende nuk është e gatshme të nis procedurat gjyqësore

lipjanipress

Dënohet me dy vjet burg ish-ministri i Brendshëm i Francës

lipjanipress

Joe Biden: Do të fitoja, sikur të garoja për president të SHBA-së në zgjedhjet e 2016-s

lipjanipress

Kryetari Ahmeti Njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

Steinmeier: Bota e vjetër ka marrë fund pas ardhjes së Trumpit

lipjanipress

Ku mbet gjaku, A mjafton kjo?.

lipjanipress

Ish-hoteli bëhet stacion i Policisë për 5.000 euro në muaj

lipjanipress

Daçiç: Thaçi nuk mund ta lirojë Haradinajn

lipjanipress
Skip to toolbar