LipjaniPress

Mbahet mbledhja konsultative e bordit të drejtorëve

Lajme Lipjani

Paraditen e sotme, Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti ka mbajtur mbledhjen e rregullt me drejtorët e Drejtorive komunale. Në këtë mbledhje u raportua për rezultatet e punës javore, projektet që kanë nisur të implementohen si dhe menaxhimin e përgjithshëm në Drejtoritë përkatëse.
Gjatë kësaj mbledhje pikë diskutimi ishin edhe përgatitjet e ekzekutivit për seancën e radhës së Kuvendit Komunal e cila do të mbahet me datën 28 shkurt 2018, si dhe shumë çështje të tjera që kanë të bëjnë me jetën e qytetarëve lipjanas.
Kryetari Ahmeti ka kërkuar që këtyre ditëve vëmendje e vçantë t’i kushtohet pastrimit të rrugëve nga reshjet e bores në mënyrë që qytetarët e Komunës së Lipjanit të kenë një qarkullim sa më të mirë.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Vuçiq: BE’ja tani nuk po e kërkon njohjen e Kosovës

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

U përkujtuan dëshmorët dhe martirët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Zgjedhjet në Kosovë, me (2K) dy mijë vëzhgues më pak,

lipjanipress

Dorëhiqet gjeografi i vetëm nga Komisioni Qeveritar për Demarkacion [dokument]

lipjanipress

Veseli dëgjon gratë sipërmarrëse (Foto)

lipjanipress

Këto janë temperaturat për pesë ditët e ardhshme

lipjanipress

Kryetari i Komunës, Imri Ahmeti gjatë vizitave në teren

lipjanipress

Qytetari në Resnjë ndërroi jetë përderisa prente dru

lipjanipress

Sabit Rrahmani në cilësi të përfaqësuesit të parë legjitim të komunitetit Ashkanli, datën 12 Nëntor 2017 t’i shpallë heronjë të gjithë 85 të vrarit e komunitetit Ashkanli

lipjanipress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

lipjanipress

Festohet 12 Qërshori, Dita e Çlirimit të Komunës së Lipjanit

lipjanipress
Skip to toolbar