LipjaniPress

Mblidhen 47 mijë euro për veteranin britanik të UÇK-së(FOTO)

Lajme

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni nëpërmjet një statusi në “Facebook” ka dhënë një lajm të mirë për veteranin e UÇK-së, anglezin John Harrison.

Afro pesëdhjetë mijë euro janë grumbulluar për shërimin e tij. “Kjo është dëshmia me e mirë e falenderimit që e kemi ndaj kontributit te tij për çlirimin e Kosovës”, ka shkruar ai.

Postimi i plotë:

Te dashur miq,

Dua te ndajë me ju lajmin se fushata “Veterani per Veteranin” sot është përmbyllur me sukses.

Ndihma prej 47.000 € per sherimin e Jon Harrison-veteranin e UÇK-se ,është dëshmia me e mirë e falenderimit që e kemi ndaj kontributit te tij për çlirimin e Kosovës.

Nga e premtja presim lajme te mira nga Joni dhe mjekët e tij.

Ju falenderoj te gjithëve Juve që moret pjesë në këtë fushatë, duke filluar nga stafi i brigades 138 “Agim Ramadani”, bashkëluftetarët e UÇK-se, Shoqata Humanitare “Sali Çekaj”, pjesëmarrësit ne ankandin e pikturave, mediat televizive, operatorët e telefonisë mobile, estrada, afaristet dhe te gjithë shqiptarët zemer-mire!

Zoti ju bekofte!

Antoni

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Hoti: Tryezat po i bëjmë për të caktuar datë të zgjedhjeve

lipjanipress

Ymeri: Dialogu s’bën të vazhdojë, Isa dhe Hashimi janë të nënshtruar

lipjanipress

Shpërthen një bombë në qendër të Beogradit, dridhet i gjithë qyteti (Foto dhe Video)

lipjanipress

Deliu-Kodra: 22 tetori do dëshmojë fuqinë e PDK’së

lipjanipress

Franca vë në shënjestër grupet kriminale shqiptare ne qytetin Bourg-en-Bresse(FOTO)

lipjanipress

Zyrtari i EULEX’it: Sistemi i drejtësisë të jetë llogaridhënës kur bën gabime

lipjanipress

Rikthehet prej nesër bora në Maqedoni

lipjanipress

KEDS: Nuk i intereson a rrezikohet jeta e qytetarve (FOTO)

lipjanipress

Hyn në fuqi Ligji për pandeminë COVID-19, këto janë dënimet e parapara për ata që nuk respektojnë masat

lipjanipress

Call Center Agent bewerben Sie sich als Mitarbeiter im Kundenservice für Vodafone (Prishtina)

lipjanipress

Letër e hapur për Thaçin: President, nise plotësimin e ligjit për Gjykatën Speciale

lipjanipress

Mediat kroate: Serbët dëbuan kroatët nga Janjeva e Kosovës

lipjanipress
Skip to toolbar