LipjaniPress

Mblidhet Këshilli Drejtues i PDK-së në Lipjan Votohet unanimisht lista për kandidat të KK-së Lipjan, 21 gusht 2017

Lajme Lipjani

U mbajt takimi i Këshillit Drejtues të Degës së PDK-së në Lipjan, të cilin e drejtoi znj, Selvije Halimi, u.d. së kryetarit të degës. Në këtë takim anëtarët e Këshillit Drejtues votuan unanimisht listën e kandidatëve të mundshëm për Kuvendin Komunal. Lista e Partisë Demokratike përmban kuadro të profileve të ndryshme dhe është renditur mbi bazën e përfshirjes së terrenit, strukturës gjinore, kuadrove me virtyte të larta dhe besueshmëri tek qytetarët nga zonat që vijnë, si dhe në bazë të angazhimit në strukturat e Partisë.
Dega e PDK-së në Lipjan, u uron suksese të gjithë kandidatëve të saj në zgjedhjet lokale të 22 tetorit!/LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Veteranët shpresojnë se do të udhëheqin Agjencinë qeveritare për kategoritë e dala nga lufta

lipjanipress

Këshlltarëve të Komunës së Lipjanit nuk u lejohet qasja në dokumentet zyrtare

Rexhep Isufi

Hoxhaj në Kroaci: Së bashku të pamundësojmë rikthimin e dominimit serb

lipjanipress

Vazhdojnë tutje protestat në Rumani (FOTO)

lipjanipress

Lajçak telefonon Vjosa Osmanin, Lutfi Hazirin e Fatmir Limajn, tregon për çfarë biseduan

lipjanipress

Kryetari i PDK’së premton fuqizimin e rinisë dhe grave

lipjanipress

Polici “dëshmitar” luan me nervat e PD-së! I veshur kuqezi këndon himnin… (VIDEO)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti realizon premtimin për ndërimin e shkollës në fshatin Mirenë

lipjanipress

Rrëfimi i shtatzënës shqiptare që i shpëtoi sulmit në Stokholm

Press Lipjani

Përurohet projekti: “Përmirësimi i hapësirave publike në qytetin e Lipjanit, faza e dytë”

lipjanipress

Nënkryetari i LDK-së u kthehet vrasjeve politike, kërkon drejtësi nga shteti (VIDEO)

lipjanipress

Arrestohen pesë kosovarë në Zvicër për korrupsion

lipjanipress
Skip to toolbar