LipjaniPress

Mblidhet Këshilli i AAK’së (FOTO)

Lajme

Këshilli Drejtues i AAK’së, ka filluar mbledhjen e jashtëzakonshme. Në këtë mbledhje pritet që të diskutohet lidhur me listat zgjedhore.

Në orët e pasdites së sotme, anëtarët e Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës janë mbledhur në orët e sotme të pasdites. Partitë politike në vend janë duke u mobilizuar për zgjedhjet e përgjithshme që pritet të mbahen me 11 qershor.

AAK do të hyjë në zgjedhje në koalicion parazgjedhore me NISMA’n për Kosovën.
Lideri i AAK’së, Ramush Haradinaj gjatë ditës së djeshme në një konferencë të jashtëzakonshme për media ka bërë të ditur se partia e tij nuk do të hyjë në koalicion me partitë që kanë qeverisur vendin deri dje.

“Kemi vija të kuqe për partitë që kanë qenë në pushtet”, ka thënë Haradinaj.

Tutje ai ka thënë se AAK së bashku me NISMA’n përt Koosvën janë të hapur për partitë e tjera si dhe pjestarë të shoqërisë civile.

E Komisioni Zgjedhor tashmë i ka dhënë dhjetë ditë kohë partive në vend që të bëjnë fushatë zgjedhore.

E gjithë fushata KQZ’së pritet t’i kushtojë 5 milionë euro./GazetaExpress/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi: Sulmi në Gjermani i pështirë, lutemi për të lënduarit

lipjanipress

Kështu reagoi Veseli kur Isa Mustafa e la sallën e Kuvendit (Foto)

lipjanipress

Arsim Jashari zyrtarizon kandidimin për Asamable Komunale Lipjan

lipjanipress

Veliu për plagosjen në Podujevë: Policia ta hetojë rastin

lipjanipress

Berisha e quan Thaçin “kryerrenc të Kosovës

lipjanipress

Limaj: Sakrifica e Jasharajve mobilizoi popullin shqiptar

lipjanipress

KQZ përmbyll procesin e certifikimit të partive dhe kandidatëve – kjo është lista e plotë

lipjanipress

Bujani që vetëm para pak ditësh ka formuar nëndegën e Nismës, po tregon që çdo ditë po e rritë përkrahjen për kandidatin për kryetar të Lipjanit z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

lipjanipress

E pazakontë në Vlorë/ Seks në makinë, vdes gjatë aktit 58-vjeçari

lipjanipress

Bordi dhe menaxhmenti i KEK-ut morën pagën e 13-të jashtë ligjshëm

lipjanipress

Atentatorët deshën të iknin drejt Zvicrës pasi plagosën Vllasin

lipjanipress

AKR deri nesër vendos se me kë do të bëjë koalicion

lipjanipress
Skip to toolbar