LipjaniPress

Me 307 vota Shpend Ahmeti udhëheq , por ky rezultat mund të përmbyset nga 1500 votat me kusht

Lajme Zgjedhjet 2017

Sipas të dhënave në ueb-sajtin zyrtar të Komisionit Qendror të Zgjedhjeve, kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar për Prishtinës, Shpend Ahmeti, po udhëheq me 307 vota.

Kreu aktual i komunës ka marrë 41.403 vota në garën përballë kundërkandidatit të tij nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Arban Abrashi.

Kandidati i LDK-së ka marrë 41.096 vota, sipas KQZ-së.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ish-hoteli bëhet stacion i Policisë për 5.000 euro në muaj

lipjanipress

Lideri i Hezbollahut: Jemi optimist sepse Shtëpinë e Bardhë tash e udhëheq një idiot

lipjanipress

Selim Pacolli sqaron se kur do të përfundojë kufizimi për veturat në Prishtinë

lipjanipress

Komisioni për matjen e territorit nesër publikon raportin, nuk i bën përshtypje dorëheqja e Humollit

lipjanipress

Mesazhe paqeje e tolerance për Kurban Bajram

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

ATK në janar mbylli 22 lokale të lojërave të fatit (FOTO)

lipjanipress

Shefi i Aleancës Kosovare të Bizneseve dënohet me 18 muaj burgim

lipjanipress

Mustafa kërcënon deputetët e LDK’së: Ata që s’e votojnë demarkacionin s’kanë vend në parti (Video)

lipjanipress

Kanë filluar punimet në ndërtimin dhe asfaltimin e rrugës “Luftëtarët e Lirisë në fshatin Babush i Muhaxherëve

lipjanipress

33 anëtarë të LDK-së në Mitrovicë i bashkohen iniciativës së Vjosa Osmanit

lipjanipress

Gjermania numër rekord vendesh të lira pune

lipjanipress
Skip to toolbar