LipjaniPress

Më 7 maj mbahen zgjedhjet për Bashkinë e Kavajës

Lajme Shqipëri

Presidenti i Shqipërisë, Bujar Nishani dekretoi caktimin e datës së zgjedhjeve për kryetar bashkie të Kavajës pas shkarkimit të Elvis Rroshit në zbatim të ligjit të dekriminalizmit.

Në Kavajë do të votohet më 7 maj të këtij viti për kryetarin e ri. Dekretimi i datës së zgjedhjeve lokale në Kavajë nga Presidenti erdhi pas zbardhjes së vendimit të Gjykatës Kushtetuese që hodhi poshtë kërkesën e Rroshit për kthimin e mandatit.Prokuroria e kishte kërkuar shkarkimin e Rroshit në muajin dhjetor, pasi nuk deklaroi në formularin “Për Dekriminalizimin” një dënim për veprën penale të “përdhunimit në grup”, në vitin 1995 në Itali, përdorimin e disa emrave në Zvicër, si dhe ndalime dhe hetime për trafik droge në Itali dhe Zvicër, shkruan TCH.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës në fillim të muajit shkurt

lipjanipress

PDK të gatshëm për fushatën zgjedhore

lipjanipress

Ramushi e themelon një degë të AAK’së në Strasburg (Foto)

lipjanipress

Ky është rusi më i kërkuar në botë, për spiunazh ndërkombëtar

lipjanipress

Hoxhaj viziton Malajzinë, bashkëpunimi ekonomik me interes reciprok

lipjanipress

​Paratë e humbura në polici, kërkohet pronari

lipjanipress

Acari lë gropa me përmasa shqetësuese në Rrugën e Kombit

lipjanipress

Anija kozmike arrin në Gjithësi

lipjanipress

Parlamenti në Zvicër ndryshon statusin e azilkërkuesve

lipjanipress

Personi që plagosi gjinekologun është Faton Fetiu, gjatë sulmit përdori edhe bombë

lipjanipress

Une Florim Shala anetar i Kryesise se PDK-se – dega ne Lipjan, demantoj lajmin e meparshem te disa mediave

lipjanipress

Në Kolegjin ABB i mbylli punimet Simpoziumi I “Qasja bio-psiko-sociale ndaj problemeve të shëndetit mendor”

Press Lipjani
Skip to toolbar