LipjaniPress

Me rastin e Festës së Flamurit 28 Nëntorit, kryetari i komunës së Lipjanit Imri Ahmeti lëshon një njoftim për qytetarët

Lipjani

Njoftim

Me rastin e Ditës së Flamurit Kombëtar (neser) me datën 28 nëntor nën patronatin e Kryetarit të Komunës Imri Ahmeti kjo festë do të shënohet me një organizim ku do të bëhët zbulimi i shtatores së Komandantit Legjendar Adem Jashari si dhe përurimi i sheshit në qytetin e Lipjanit.
Andaj nga sot më. 27.11.2017 nga ora 20:00 deri neser më 28.11.2017 në ora 14:00 rrugët “Gjergj Fishta”dhe “Hamzë Jashari”, do të bllokohen për qarkullim të automjeteve nga ana e Policisë së Kosovës. Në të njejtën kohë ju njoftojmë se parkingu mbrapa Postës të lirohet nga automjetet për arsye se ai parking do të jetë në shërbim për përfaqësuesit e institucioneve qendrore dhe musafirëve të tjerë të ftuar./LipjaniPress.com//

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kerkohen 10 mjeshter ne gjermani Darmstadt

lipjanipress

Shumica nuk hanë e nuk pinë, por a e dini historinë e lindjes së muajit të Ramazanit

lipjanipress

Kryetari i Komunës Imri Ahmeti uron 7 Marsin të gjithë mësimdhënësve

lipjanipress

Numri total i të infektuarve me covid-19 në Kosovë

lipjanipress

LËVIZJA VETËVENDOSJE! QENDRA NË LIPJAN PREZENTON PROGRAMIN ME TË CILIN DO TË UDHËHEQ KOMUNËN

lipjanipress

Bujani që vetëm para pak ditësh ka formuar nëndegën e Nismës, po tregon që çdo ditë po e rritë përkrahjen për kandidatin për kryetar të Lipjanit z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

lipjanipress

Komunikat :Partia e Ashkalive për Integrim Dega-Lipjan

lipjanipress

Nenkryetari per komunitete ne Komunen e lipjanit Z.Sefer Tasholli takon kryetarin e PDAK-së nëndega Gadime z.Afrim Limani dhe z.Maliq Danqi

lipjanipress

Kryetari i AKR-së,Behxhet Pacolli ka qendruar në komunën e Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka mbajtur takimin e rregullt konsultativ me Këshillin e drejtorëve

lipjanipress

Dita e verifikimit të fakteve, Kolegji AAB dhe Kallxo.com organizuan ligjëratë speciale për studentët e gazetarisë

Press Lipjani

Kërkohet ndihmë për shërimin e voglushes Elsa Sopa

lipjanipress
Skip to toolbar