LipjaniPress

Mediat serbe paralajmërojnë ndërtimin e një muri të ri në Veri

Lajme

Menjëherë pas rrënimit të murit në veri të Mitrovicës ka ardhur reagimi edhe nga mediat serbe.

Sipas tyre, gjegjësisht sipas agjencisë së lajmeve, Tanjug, muri është rrënuar, i cili sipas planit, së shpejti do të zëvendësohet nga ndërtime të reja.

“Rrëzohet muri, së shpejti konstruksioni i ri”, është titulli i këtij mediumi, përcjell Telegrafi, në lajmin e publikuar menjëherë pas rrënimit të murit në Mitrovicë.

Thuhet se ky konstruksion do të ndërtohet vetëm dy metra larg nga zona e këmbësorëve, kurse thuhet se ndërtimi i tij pritet të nisë të martën me 7 shkurt.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Jakup Krasniqi:NË NËNTËMBËDHJETË VJETORIN E FLIJIMIT BIBLIK PËR LIRI (Foto)

lipjanipress

Limaj: Ramush Haradinaj kandidat i opozitës për Kryeministër

Press Lipjani

DnV nis fushatën “As unë nuk votoj kandidatë të korruptuar”

lipjanipress

Kraishta dhe Varigoci me LDK-në për kryeministrin në ardhje Prof.Dr. Avdullah Hoti

lipjanipress

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress

Ulpiana për turp! 7 ndeshje dhe 0 fitore, Tetova drejt shkarkimit!

Granit

‘Mars’ tërheq disa lloje çokollatash nga tregu – mund të përmbajnë virus vdekjeprurës

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar në përmirësimin e kushteve në shkolla

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës ditëve në vijim

lipjanipress

KANDIDATI PËR KRYETAR SELATIN RETKOCERI VIZITOI SHOQATËN E VETERANËVE TË UÇK-SË

lipjanipress

Vetëvendosje skeptike për mënyrën si është sjell ligji për Ushtrinë

lipjanipress

Ministri Selimi shuan Departamentin e hetimeve mjekoligjore të krimeve të luftës (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar