LipjaniPress

Megjithatë kryeministri thotë se do ta mbrojë lirinë e mediave

Lajme

Kryeministri Isa Mustafa, ka thënë se Qeveria është e përkushtuar për bashkëpunim dhe kontribut në mbrojtjen e lirisë për mediat që operojnë në Kosovë.

Në një tryezë të rrumbullakët të organizuar nga Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës Mustafa para shumë gazetarëve ka thënë se mediat janë mjet i fuqishëm i informimit dhe edukimit të qytetarëve.

“Dëshiroj të nënvizoj rëndësinë e mediave dhe të konstatoj se mediat po atë rëndësi të cilën e kanë pasur historikisht edhe në fazën e pavarësimit të Kosovës, vazhdojnë ta kenë edhe sot në ndërtimin e institucioneve të Republikës së Kosovës, në ndërtimin e demokracisë dhe mbesin instrument tepër i rëndësishëm i informimit, edukimit, por edhe i jetës tjetër të qytetarëve”, ka thënë Mustafa.

Ndër të tjerash ai po ashtu është deklaruar se Qeveria në krye të të cilës qëndron, e ka prioritizuar komunikimin me publikun.

“Sa i përket qasjes që ne kemi pas gjatë këtyre dy viteve të kaluara, ne i kemi dhënë prioritet komunikimit me publikun. Këtë prioritet e kemi dhënë veçmas përmes gazetarëve dhe përmes mediave tradicionale të Kosovës”.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kusari e Sejdiu kërkojnë Komision Hetimi Parlamentar për Politizim të Bordeve dhe Pozitave të Larta

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

Aksident tragjik në Lluzhan të Podujevës, vdes një fëmijë (FOTO)

lipjanipress

Përurohet Qendra e Paraburgimit në Prishtinë objekt me standarde të larta.

lipjanipress

“Ju tregoj datën kur do të nisë Lufta e Tretë Botërore”, flet burri që s’ka dështuar në asnjë parashikim

lipjanipress

Ministrja e Integrimit Europian në Serbi: BE-ja s’është e plotë pa Serbinë

lipjanipress

Veseli bashkëbisedon me rininë në Prizren (Foto)

lipjanipress

Njoftohen të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Këto vende do të kenë ndërprerje të rrymës gjatë ditëve në vijim

lipjanipress

Shuhet Agim Binaku, zëri i gazetarisë sportive

lipjanipress

Lladrovci i ofron pozitë të lartë Xhavit Drenorit

lipjanipress

Buja: Qeveria e re PDK – AAK – Nisma

lipjanipress
Skip to toolbar