LipjaniPress

Mentor Vishesella ftonë Komandatët e “Brigadës 121 Ismet Jashari Kumanova”në debat para mediave të ballafaqohen me realitetin

Lipjani

Mentor M Vishesella në një prononcim për LipjaniPress, i drejtohet të gjithë komandantëve nëse kanë guximin të ballafaqohen me një debat “Sy me Sy” para mediave.
Më posht mundë ta lexoni edhe shkrimin e z.Visheselles ku kishte plasuar në rrejtin social në profilin e tij

————————————————————————-
Të nderuar miq, shokë e bashkëluftëtar të “Brigadës 121 Ismet Jashari Kumanova” Unë jam shumë i shqetësuar me disa shkrime në disa portale se kinse unë Mentor Vishesella nuk kam qenë pjesëtarë i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
Unë jam inkuadruar si vullnetarë në UÇK me datë 25 Shtator 1998 si njëri ndër ushtarët më të ri në moshë 15 vjeçare, unë nuk jam Ushtarë i kohës së mobilizimit dhe kërkojë nga Organizatat e dala nga Lufta, OVL e UÇK-së që sa ma parë të sqarohen për këtë rast dhe disa emra të tjerë që ndjejë keqardhje si Bislim Selimi edhe Faton Zejnullahu si bashkëluftëtar në kohët më të vështira.
Turpi qoftë mbi ata Komandant që kanë bërë veteran pa qenë fare për interesa politike e materiale.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

lipjanipress

LDK-Lipjan:Në Qylagë do të funksionalizojmë Zonën Ekonomike

lipjanipress

Lipjan: PDK – vazhdon takimet me strukturat e saj

lipjanipress

Me rastin e 7 marsit – Ditës së Mësuesit,Kryetari Ahmeti ndan mirënjohje

lipjanipress

IMRI AHMETI: QYTETARËT PËRMES VENDIMMARRJES NDIKOJNË NË ZHVILLIM

lipjanipress

DARDAN SEJDIU DHE FATON TOPALLI SOT VIZITUAN LIPJANIN

lipjanipress

S.Retkoceri: Sondazhi i organizuar i bër tamam skenar (Foto)

lipjanipress

Partia Demokratike e Kosovës-Dega në Lipjan Njofton

lipjanipress

Hapat që duhet ndjekur për t’u regjstruar si votues jashtë Kosovës:

lipjanipress

PDK-Lipjan Ismet Hajrullahu, nominohet kandidat për kryetar të komunës së Lipjanit nga Partia Demokratike e Kosovës!

lipjanipress

Asfaltohen rrugicat në fshatin Kraishtë, gjithashtu Filluan punimet për asfaltimin e rrugicave në Ribar të Madh

lipjanipress

Gjatë Zgjedhjeve të 22 tetori pati edhe fletëvotime të prishura qëllimisht (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar