LipjaniPress

Merkel për herë të parë pas grusht-shtetit viziton Turqinë

Lajme

Kancelarja gjermane, Angela Merkel ka mbërritur në Turqi për një vizitë zyrtare ku fillimisht do të takohet me presidentin e Turqisë, Recep Tayyip Erdogan për herë të parë që prej grusht shtetit të dështuar të korrikut.

Merkel do të takohet edhe me kryeministrin Binali Jildirim dhe figura të opozitës turke gjatë vizitës njëditore në Ankara, e cila ka shkaktuar polemika në Turqi, transmeton Klan Kosova.

Marrëdhëniet mes dy aleatëve të NATO-s janë përkeqësuar në muajt e fundit pas grushtshtetit të dështuar që synonte rrëzimin e Erdoganit.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

“Shqiptarët nuk vlejnë për ne!” Gazetari shqiptar i përgjigjet Marine Le Pen: Shqiptarët të dhanë Napoleonin, Nënë Terezën, mos doni edhe…

Press Lipjani

Bojkot klubit, tifozët lipjanas kërkojnë shkarkimin e kryesisë!

Granit

Aksident në Vushtrri, lëndohen gjashtë femra

lipjanipress

Klinaku tregon se si u nxor Ukshin Hoti nga burgu i Dubravës (Video)

lipjanipress

Ta ndihmojmë bashkarisht me aq sa kemi mundesi, kontribo edhe ti…..

lipjanipress

Haradinaj prokurorit serb që kërkoi dërgimin e Ramushit në Hagë : Pushka top t’u bëftë

lipjanipress

Thaçi, takim urgjent me ambasadorët e Quint-it – më pas konferencë për media

lipjanipress

Nipi i Adem Jasharit ia ktheu pushkën KFOR-it (Video)

lipjanipress

“The Times” publikon dokumentin sekret: Kush e organizoi grushtin e shtetit në Turqi

lipjanipress

PDK dega në Lipjan sot me datë 03.10.2017, ka paraqitur Kallzim penal në Prokurorinë themelore në Prishtinë kundër Adem Duriqit, Drejtor i Drejtoratit për Prokurim, Komuna e Lipjanit.

lipjanipress

Njihuni me nofkat e komandantëve gjatë luftës kush ishin, Korbi, Gjermani, Gazetari…

lipjanipress

Vendet që do të mbesin pa rrymë gjatë ditëve në vijim

lipjanipress
Skip to toolbar