Lipjanipress

Mësuesja dhunon nxënësin në një Shkollë.

Lajme

Duket se problemet në shkollat shqiptare, ku mësuesit rrahin nxënësit nuk kanë të mbaruar.

Pas denoncimit të një rasti disa ditë më parë, denoncuar në emision investigativ ‘Stop’ një rast tjetër është kallëzuar në polici.

Mësohet se prindërit e një 12-vjeçarja kanë denoncuar në polici mësuesen ë një shkolle jo publike 9 vjeçare, se ajo ka ushtruar dhunë ndaj saj.

Pasi kallëzimit, menjëherë policia ka nisur procedim penal ndaj 33-vjeçares me iniciale S.N, mësuese në shkollën “Hafiz Dalliu” në kryeqytet.

Ngjarja sipas prindërve ka ndodhur një javë më parë, ku mësuesja mendohet se ka ushtruar dhunë psikologjike ndaj 12-vjeçares.

Për rastin kanë nisur hetimet ndërsa para hetuesve mësuesja ka mohuar të ketë dhunuar të miturin si psikologjikisht ashtu dhe çdo lloj dhune përfshi dhe atë fizike.

Facebook Comments

Related posts

Opozita pyet nëse Presidenti ka bërë puç duke marrë edhe pozitën e Kryeministrit

lipjanipress

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore në Selanik, evakuohen 50 mijë banorë

lipjanipress

Flet vajza e Ramiz Lladrovcit, thotë se vetura i është thyer për herë të dytë

lipjanipress
Albanian
Kalo te paneli