LipjaniPress

Mirsad Tahiri: Roli pozitiv i përfaqsusve të Ashkalinjëve

Op/Ed

Roli pozitiv i përfaqsusve të Ashkalinjëve, në jetën institucionale politike dhe shoqërore
Roli pozitiv i përfaqsusve në Kosovë i komunitetit Ashkanli, çdo her në vazhdimësi ka dëshmuar përkushtim për avancimin e proceseve demokratike në Republiken e Kosovës. Përkundër sfidave dhe vështirësive që ata kan hasur dhe janë ballafaquar me at.
Përfaqsusit e Ashkalinjëve në Kosovë në për institucione çdoherë janë të angazhuar me qëllimin më të mirë për ndërtimin e shtetit të Kosoves dhe një shoqërie demokratike,me synim anëtarësimin e Republikes së Kosovës në Bashkimin Evropian dhe në Nato./Lipjanipress.com//

Mirsad Tahiri. Gazetar në programin e dytë Radio Kosovë

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ardian Nokaj: Darka e Fundit

lipjanipress

KOSOVËS DHE QYTETARËVE TÊ SAJ NUK I DUHET NJË QEVERI E VARUR NGA LISTA SERBE

Granit

QEVERIA KOSOVËS TA ZGJIDH ÇËSHTJEN E DEMARKACIONIT OSE TË KËRKOJ FALJE QYTETARËVE DHE TË JEP DORËHEQJE.

lipjanipress

S.Retkoceri: Para pak ditësh botova një shkrim/opinion në njërin nga portalet e shumëta të Lipjanit.

lipjanipress

Gëzuar 8 Marsi të gjitha Nënave

lipjanipress

Mungesa e mendimit kritik, edukimit dhe arsimitcilësor prodhon e shpërndanë injoroncë

Rexhep Isufi

Për një qeverisje që nuk e kemi parë në Lipjan Shkruan: Albulena Kelmendi

lipjanipress

Behxhet Pacolli nëse ia donë të mirën Kosovës e shqyrton pozicionin tuaj në këtë qeveri.

lipjanipress

Ymer Troshupa: Poezi Dëshmitarit të Lirisë.

lipjanipress

Josef Martinsen: Letër e hapur drejtuar Qeverisë së Kosovës

lipjanipress

VITI 2017 I ZHVESHI PARTITË POLITIKE NGA PARIMET FALCO TË TYRE

lipjanipress

Fluturimi i Valon Sylës në kazan !… SHKRUAN : Bekim Brestovci

lipjanipress
Skip to toolbar