LipjaniPress

Molliqaj: Hyjmë koalicion me LDK-në, por pa Isa Mustafën

Lajme

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka vija të kuqe për LDK-në, por pa Isa Mustafën në krye të saj. Kjo parti nuk e refuzon LDK-në, ajo nuk udhëhiqet nga kryeministri aktual.Këtë deklaratë e ka thënë sot sekretari organizativ i kësaj Lëvizje Dardan Molliqaj.Në një konferencë për media Molliqaj tha se nuk e përjashtojnë koalicionet me asnjë parti politike në Kosovë, përveç me Partinë Demokratike të Kosovës.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

Raportet mes Bashkimit Evropian dhe Donald Trumpit eskalojnë në pikë kritike

lipjanipress

Nikolic dhe Vucic nisin takimin me Mogherinin

lipjanipress

Veseli pas rrënimit të murit: Mitrovica do të jetë qytet i bashkuar

lipjanipress

Hashim Thaçi jep një lajm të ri për vizat! (VIDEO)

lipjanipress

Kandidati për kryetar z.Heset Sahiti shpalosi edhe në Grackë të vogël programin për qeverisjen 4 vjeqare në Lipjan.

lipjanipress

ATK në janar mbylli 22 lokale të lojërave të fatit (FOTO)

lipjanipress

Fauz Ramiz Xhemajli Ushtruesi i detyrës të kryetarit të AKR-së,dega në Lipjan,

lipjanipress

NATO strikt neutrale ndaj statusit: Nuk ua njeh Mustafës e Thaçit postet që i mbajnë

lipjanipress

Sheiku në Mal të Zi personelit të një hoteli në Tivat ku ishte sistemuar, ua ka “luajtur trurin” duke iu lënë bakshish 36.000 euro!

lipjanipress

Kadri Veseli FSK së shpejti Ushtria Kosovës (Video)

lipjanipress

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress
Skip to toolbar