LipjaniPress

Mungesa e kanalizimit rrezikon jetën e fëmijëve të Krajkës së Prizrenit

Lajme

Një fëmijë një ditë ra në pus të ujërave të zeza në Krajkë të Prizrenit.

Grumbullimi i ujërave të zeza ishte zgjidhja e vetme që familja Likaj pati në mungesë të kanalizimit.

Problemin e njëjtë e ka edhe Isni Shala, i cili gropën septike e pastron vet, njofton Klan Kosova.

E kryetari i fshatit edhe pse shfaqet optimist se në një të ardhme do të bëhen me rrjet kanalizimi, e pranon se janë anashkaluar nga Komuna e Prizrenit.

Ndërsa në Komunën e Prizrenit thonë se projekti për kanalizimin e këtij fshati ende nuk ka përfunduar, dhe se në fazën e dytë do të kyçen edhe shtëpitë e mbetura.

E punimet për rrjetin e kanalizimit në Krajkë por edhe në fshatrat përreth kanë filluar para 3 vitesh.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Blerim Ruzhdi Ukaj: Biografia e Kandidatit për Asamblenë Komunale të Lipjanit nga Lëvizja Vetëvendosje!

lipjanipress

Zaev: Ivanov të mos humbë kohë, të na e japë mandatin

lipjanipress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

lipjanipress

Mjegulla bllokon Shkupin, anulohen fluturime, aterime në Prishtinë e Ohër…

lipjanipress

Hoxha: Kosova, përpos BE’së, nuk ka alternativë tjetër

lipjanipress

Thaçi realizon qëllimin jetësor, flet në telefon me Vucicin, tash flet për normalizim

lipjanipress

Plagoset një femër me armë zjarri në Prishtinë

lipjanipress

Kryetari Ahmeti kërkon punë dhe angazhim maksimal nga shefat e sektorëve

lipjanipress

Sulmohet autobusi me udhëtarë në magjistralen Prishtinë-Gjilan

lipjanipress

Protestë gjithë popullore kundër vendimit politik në rastin e Kumanovës.

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

Obama thyen heshtjen, lëvdon protestat kundër Trump

lipjanipress
Skip to toolbar