LipjaniPress

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

Lajme

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se PDK po paralajmëron vendime të mëdha pasi është dorëzuar para AAK’së duke e kandiduar Ramush Haradinajn për Kryeministër.
Ka thënë se PDK ka dështuar edhe në qeverisje ndërsa tash pas dështimit të “Turit të dëgjimit” ka nisur “turri i votës”.
“Por, pasi dështoi në maraton, pas dy vjet e gjysmë, vendimin më të madh PDK e mori pas turit të dëgjimit. Populli i tha dorëzohu se nuk dini me qeverisë dhe u dorëzuan para një partie të vogël. Tani, për koalicionin e karavanit të partive, pason “turri” i votës, i cili bashkërisht do t’ua tregoj vendin. Pastaj kanë kohë të mendojnë, me kokë, sesi merren vendimet e mëdha”, ka shkruar Mustafa, në FB.

Ndërkohë, Kadri Veseli e Ramush Haradinajn kanë paralajmëruar se vendimin e parë do të marrin për formimin e ushtrisë së Kosovës. Kanë thënë se edhe demarkacionin do ta ridiskutojnë dhe zgjidhin në bashkëpunim me Malin e Zi.

Mustafa vazhdon të mbetet Kryeministër në detyrë derisa ka hequr dorë nga gara për këtë pozitë. S’ka hyrë as në listën për deputetë të parlamentit të Kosovës.

Para se të bëhej Kryeministër, Mustafa ka mbajtur pozitën e Kryetarit të Prishtinës; këshilltar i Presidentit. Pasluftës ka mbajtur edhe pozita të tjera përfshirë edhe anëtar i Bordit të UP’së.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Mësuesi që vrau Miladin Popoviçin para 72 viteve

lipjanipress

A do të jetë Vjosa Osmani pjesë e Alternativës?

lipjanipress

Familja e Selatin Bajramit nga Medveci bëhet me shtëpi të re

lipjanipress

Deklarata befasuese e Daut Haradinajt për Vlora Çitakun (Video)

lipjanipress

Thaçi realizon qëllimin jetësor, flet në telefon me Vucicin, tash flet për normalizim

lipjanipress

13-vjeçarja nga Vushtrria ka nevojë për ndihmë, i duhen 40 mijë euro për transplatimin e veshkës

lipjanipress

Rrënimi i murit ruajti paqen në rajon: Vuçiq

lipjanipress

AAK Dega Lipjan- Prezanton Asamblen

lipjanipress

8 janari u lind shkrimtari Anton Pashku

lipjanipress

Përleshje mes Policisë dhe anëtarëve të PSD-së,

lipjanipress

Familjari i kryetarit të Lipjanit nga LDK-ja, i bashkohet PDK-së

lipjanipress

Një muaj paraburgim për zyrtarin e Qeverisë

lipjanipress
Skip to toolbar