LipjaniPress

Mustafa: PDK dështoi në Qeveri, u dorëzua edhe para AAK’së

Lajme

Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa, ka thënë se PDK po paralajmëron vendime të mëdha pasi është dorëzuar para AAK’së duke e kandiduar Ramush Haradinajn për Kryeministër.
Ka thënë se PDK ka dështuar edhe në qeverisje ndërsa tash pas dështimit të “Turit të dëgjimit” ka nisur “turri i votës”.
“Por, pasi dështoi në maraton, pas dy vjet e gjysmë, vendimin më të madh PDK e mori pas turit të dëgjimit. Populli i tha dorëzohu se nuk dini me qeverisë dhe u dorëzuan para një partie të vogël. Tani, për koalicionin e karavanit të partive, pason “turri” i votës, i cili bashkërisht do t’ua tregoj vendin. Pastaj kanë kohë të mendojnë, me kokë, sesi merren vendimet e mëdha”, ka shkruar Mustafa, në FB.

Ndërkohë, Kadri Veseli e Ramush Haradinajn kanë paralajmëruar se vendimin e parë do të marrin për formimin e ushtrisë së Kosovës. Kanë thënë se edhe demarkacionin do ta ridiskutojnë dhe zgjidhin në bashkëpunim me Malin e Zi.

Mustafa vazhdon të mbetet Kryeministër në detyrë derisa ka hequr dorë nga gara për këtë pozitë. S’ka hyrë as në listën për deputetë të parlamentit të Kosovës.

Para se të bëhej Kryeministër, Mustafa ka mbajtur pozitën e Kryetarit të Prishtinës; këshilltar i Presidentit. Pasluftës ka mbajtur edhe pozita të tjera përfshirë edhe anëtar i Bordit të UP’së.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Ministri i Financave Avdullah Hoti, paraqiti sot në mbledhjen e Qeverisë Raportin Vjetor Financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin fiskal 2016.

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Mogherini ia përsërit Vuçiqit: Pa e njohur Kosovën s’hyni në BE

lipjanipress

Presidenti malazez: Ratifikimi i Demarkacionit është në interes të Kosovës

lipjanipress

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress

Organizata Gjermane ASB ,në bashkëpunim me Komunën e Lipjanit, ka shpërnda pajisje bujqësore për 15 familje

lipjanipress

Ka mbyllur punimet Konferenca e dytë Shkencore Ndërkombëtare “Gjuhësi, letërsi dhe kulturë”, ICLLC 2017 e Kolegjit AAB

Press Lipjani

Sulmuesi në muzeun e Luvrit dëshironte të ‘hakmerrej për popullin sirian’

lipjanipress

Hoxhaj: Jemi të shqetësuar me armatosjen e Serbisë

lipjanipress

Njihuni me nofkat e komandantëve gjatë luftës kush ishin, Korbi, Gjermani, Gazetari…

lipjanipress

Kusari-Lila denoncon Pal Lekajn në prokurori

lipjanipress

Ramiz Kelmendi tregon për njeriun e VV’së që punon me Serbinë (Video)

lipjanipress
Skip to toolbar