LipjaniPress

Mustafa: Rusia të mos i japë dhurata Serbisë për të na provokuar

Lajme

Kryeministri i vendit, Isa Mustafa, është shprehur se Kosova nuk dëshiron që të ketë marrëdhënie të këqija me Rusinë.

Mustafa ka thënë se Rusia duhet të jetë e kujdesshme me dhuratat që po i jep Serbisë, ngase kjo e fundit po i përdor ato për qëllime propaganduese.

“Muri është nisur nga Beogradi e jo nga Moska. Ai është nisur me bekimin e Beogradit. Ai është një tren që i është dhënë dhuratë Serbisë. Ne nuk do të dëshironimin që të kemi marrëdhënie të këqija me shtetin e Rusisë. Nuk dëshirojmë që dhuratat që Rusia i jep Serbisë të shfrytëzohen për qëllime të caktuara”, ka thënë shefi i Qeverise kosovare.

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Aktualisht qetësi totale në Mitrovicë

lipjanipress

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Press Lipjani

Erdogan i quan “mbetje naziste dhe fashiste” holandezët

lipjanipress

Vdes një i paraburgosur në Lipjan

Press Lipjani

Zyrtarizimi i kandidatëve për kryetar nga partitë e ndryshme

lipjanipress

Kelmendi: Rinia ka shumë ide për hapjen e bizneseve të reja

Press Lipjani

Pas njohjes, Hoxhaj viziton Singaporin për bashkëpunim ekonomik(VIDEO)

lipjanipress

Vetëvendosje u shkon tek dyert qytetarëve për t’i thirrur për protestën e nesërme

lipjanipress

Pse po vetëvriten punëtorët e KEDS’it ?

lipjanipress

Thaçi thotë se gazetaria në Kosovë ka qëndruar e palëkundur ndaj presioneve

lipjanipress

Ambasadori Greiçevci: Ende nuk dihet identiteti i të vdekurve nga sulmi terrorist

lipjanipress

10 Inspektorët e qeverisjes Mustafa në Prishtinë dalin para Gjykatës, akuzohen për korrupsion

lipjanipress
Skip to toolbar