LipjaniPress

Mustafa: S’bëjmë më koalicion me PDK’ në, e kemi humbur besimin

Lajme

Pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së dhe pas takimit me kryetarët e degës, kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka thënë se kanë bërë përgatitjet për zgjedhje dhe se janë marrë vesh me kryetarët e degëve për agjendat zgjedhore.

Ai ka thënë se presin nga degët që t’i bëjnë komisionet zgjedhjet dhe t’i përgatisin listat dhe kriterët, transmeton lajmi.net.

“Kërkuam që në këto lista të jenë njerëz me kritere dhe njerëz të rinj”, ka thënë Mustafa.

Sa i përket koalicioneve, Mustafa kanë thënë se kanë lënë hapësirë, por ende nuk vendosur se me këtë do të shkojnë.

“PDK-ja nuk është në listë. Do të bisedojmë me ato parti që kemi besim. Me prishjen e koalicionit LDK-ja nuk është dëmtuar, është dëmtuar vendi”, ka thënë në fund Mustafa.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Diplomati amerikan: Zgjedhjet e parakohshme nuk janë opsion

lipjanipress

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

lipjanipress

PDK vendos nesër nëse do ta përkrahë mocionin e opozitës për rrëzimin e Qeverisë

lipjanipress

Protesta për vdekjen e Arbenita Spahiut, mjeku ua tregon gishtin qytetarëve

lipjanipress

Shahini s’mërzitet nga dënimi me burgim, thotë se do të vazhdojë ta udhëheqë AKB’në

lipjanipress

Ahmetaj BE-së: Liberalizimi i vizave, tani ose kurrë

lipjanipress

POLITIKANË DHE KOLEGË I DALIN NË MBROJTJE GAZETARES XHARRA

lipjanipress

Organizata VoRAE përmes qendrës për Arsim mbështetës në shkollën “ Ismail Luma ne Lipjan dhe Zenel Hajdini ne Gadime ” ka organizuar kampanjën “Arsimi ּÇelësi i Suksesit”

lipjanipress

Muja u shkruan kolegëve: Ky është propozimi im për demarkacionin

lipjanipress

Deputetja e LDK’së paralajmëron prishjen e koalicionit me PDK’në

lipjanipress

Sekuenca gjatë nënshkrimit të marrëveshjes së bashkëpunimit në mes të Kryetarit Imri Ahmeti dhe Ministres Hykmete Bajrami(VIDEO)

lipjanipress

BE paralajmëron themelimin e Asociacionit pas rrënimit të murit në Veri

lipjanipress
Skip to toolbar