LipjaniPress

Mustafa shpjegon se çfarë ndodhi mes tij dhe Vuçiqit në Sarajevë (Video)

Lajme

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka zbuluar detaje nga pjesëmarrja e tij në samitin e kryeministrave të Ballkanit Perëndimor në Sarajevë.
Mustafa ka shpjeguar rëndësinë e pjesëmarrjes së Kosovës në këtë samit, si dhe folur për përplasjen e raportuar në media ndërmjet tij dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq.

Ai ka thënë për RTK se Vuçiq ka hapur disa çështje të cilat nuk i takojnë atij, duke përmendur çështjen e transforimit të FSK’së në ushtri dhe çështjen e pronave të Kosovës.

Mustafa ka vlerësuar se deklaratat e fundit nga Vuçiq dhe figurat e tjera serbe po bëhen vetëm për fushatë. /Express/

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kadri Veseli lanson “Fondin Rinor” për përkrahjen e ideve të reja në PDK

lipjanipress

Deliu-Kodra: 22 tetori do dëshmojë fuqinë e PDK’së

lipjanipress

Konjufca përjashton mundësinë e bashkëpunimit LDK-VV në të ardhmen

lipjanipress

Gjermania dëbon 38 kosovarë përmes aeroportit të Mynihut

lipjanipress

Azilkërkuesit në Kosovë me apartamente banimi

lipjanipress

Mediat serbe: Thaçi do t’ua japë para deputetëve serbë për të votuar për ushtrinë

lipjanipress

Komandanti i KFOR’it nuk e përkrah Ushtrinë e Kosovës

lipjanipress

Tsipras në Beograd: Askush s’mund të na bëjë presion për njohjen e Kosovës

lipjanipress

Tërmkolli akuzon PDK’në: Po fshiheni pas opozitës

lipjanipress

Këtu përqafohen Prindërit horror në gjykatë

lipjanipress

Historiku i fshatit “Shalë:” Komuna Lipjanit

lipjanipress

Shala nuk beson se serbët do ta rrënojnë vetë murin

lipjanipress
Skip to toolbar