LipjaniPress

NATO strikt neutrale ndaj statusit: Nuk ua njeh Mustafës e Thaçit postet që i mbajnë

Lajme

Aleanca Veriatlantike është e stacionuar në Kosovë që nga viti 1999, por në dokumentet e saj vazhdon ta trajtojë Kosovën vetëm si një territor ku e ruan paqen.

Natyrisht për NATO’n vazhdon të vlejë vetëm rezoluta 1244, për shkak që disa vende ende nuk e njohin pavarësinë e Kosovës.

Në njoftimet zyrtare në faqen e NATO’spër takimet e sotme në Kosovë të shefit të NATO’s Jens Stoltenberg, zyrtarët e Kosovës Presidenti dhe Kryeministri identifikohen vetëm si zotërinj e jo edhe me postet që mbajnë.

Në fakt kështu ka ndodhur me të gjithë zyrtarët që i ka takuar sot Stoltenberg përfshirë edhe Ministrin e Jashtëm, Zëvendëskryeministrin Stojanovic të cilëve nuk u përmenden postet.

Ndryshe ka ndodhur gjatë vizitës ne Sarajevë, ku krahas emrave të zyrtarëve që ka takuar Stoltenberg përmenden edhe postet e tyre.

Lexo ne faqen e KFOR

Facebook Comments Box
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Thaçi se përjashton mundësinë që LDK-së t’ia jap mandatarin e dytë!

Granit

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

lipjanipress

Nesër në Kosovë rikthehet i ftohti dhe ngricat

lipjanipress

UP dëmtohet mbi gjysmë milioni euro, shkak një vendim i paligjshëm i ish-rektorit – askush s’jep përgjegjësi

lipjanipress

LDK Lipjan- Sonte vazhdojmë në TOPLIQAN

lipjanipress

Deputetja e LDK’së paralajmëron prishjen e koalicionit me PDK’në

lipjanipress

Ky është dënimi që i pret ata që tentojnë të votojnë dy herë

lipjanipress

Qeveria dënon aktin kriminal ndaj Vllasit -kryesit të japin përgjegjësi

lipjanipress

Shkencëtarët të alarmuar: Një mega-cunam do vrasë mijëra persona në Evropë

lipjanipress

Njoftim: Presion Zonës Express për mostransmetim të dokumentarit për Elvis Pistën

lipjanipress

Gjoba dhe padi për partitë politike që përdorin të dhënat personale të qytetarëve

lipjanipress

Nxënësit shqelmojnë dhe përplasin karriget në Shtime(VIDEO)

lipjanipress
Skip to toolbar