LipjaniPress

Në Ferizaj po jepen viza të rrejshme për Gjermani

Lajme Lipjani

Policia e Kosovës përmes një raporti ditor ka treguar se në Ferizaj, është arrestuar një person me dyshimin e bazuar se ka mashtruar disa qytetarë duke u premtuar viza pune në Gjermani
Me urdhër të gjykatës kompetente është bastisur banesa e të dyshuarit me ç’ rast janë gjetur dhe konfiskuar: dy vula te firmës se tij te cilat dyshohet se janë te falsifikuara , printer, skaner, kartela te ndryshme bankare dhe dokumente te ndryshme.

Me urdhër te prokurorit i dyshuari dërgohet ne mbajtje.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Italia dhe Libia me marrëveshje për parandalimin e emigrantëve

lipjanipress

Hasani: Demarkacioni nuk po ratifikohet për faj të deputetëve të pozitës

lipjanipress

Goditet në kokë me shufër hekuri një 12-vjeçar nga Shkupi

lipjanipress

Rusia përzihet edhe në zgjedhjet presidenciale franceze

lipjanipress

Ky është mendimi i Thaçit për ish-presidentin Ibrahim Rugova

lipjanipress

Organizatat e Shoqërisë Civile të Komunës së Lipjanit shqyrtuan prioritetet e programit ReLOad

lipjanipress

“Për një dekadë e gjysmë që nga themelimi, Kolegji AAB është shndërruar në një qendër të rëndësishme akademike në Kosovë dhe jashtë saj

Press Lipjani

Në Qëndrën Kulturore Shqiptare në Stuttgart të Gjermaisë,shenohet 10 vjetori i Pavarësisë së Kosovës

lipjanipress

Interpoli pastron listat, vetëm dy kosovarë të kërkuar publikisht (FOTO)

lipjanipress

Gazetari amerikan pas qëndrimit në Mitrovicë: Në Kosovë, paqja është e ndërtuar mbi ndarjen

lipjanipress

UP dëmtohet mbi gjysmë milioni euro, shkak një vendim i paligjshëm i ish-rektorit – askush s’jep përgjegjësi

lipjanipress

Vucic: Serbët BE’në e shohin si makineri që bën presion për Kosovën

lipjanipress
Skip to toolbar