LipjaniPress

Në fshatin Bregu i Zi të Komunës së Lipjanit është vë gurthemeli i shkollës së re. (FOTO+VIDEO)

Lajme Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit Imri Ahmeti, tha se ndërtimi i kësaj shkolle do të ndikojë në arritjen e një kualiteti më të madh në mësimnxënie, raporton Ekonomia Online.
“Në fakt është ditë e veçantë, është ditë gëzimi për të gjithë banorët por edhe për ne që po vendosim gurthemelin e një objekti kaq të nevojshëm e kaq të rëndësishëm për të ardhmen e vendit e në veçanti për kushtet dhe mundësitë që do të iu krijohen nxënësve, brezave e gjeneratave të ardhshme të fshatit Bregu i Zi”, ka thënë kryetari Ahmeti.

Kurse drejtori i shkollës, Astrit Buja tha se ky objekt që po fillon sot do t’u ndihmojë gjeneratave të reja.“Ky objekt që po fillon sot do të jetë një vatër e diturisë për filizat e ri. Ky objekt do të iu mundësojë gjeneratave të reja një edukim sa më cilësor”, ka thënë ai.

Me këtë rast, nxënësit e kësaj shkolle mbajtën edhe një program kulturo- artistik për e shkollës së re.Realizimi i këtij projekti do t’i kushtojë Komunës së Lipjanit, 148.392,23 euro.transmeton/Lipjanipress.com//

 

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Arifaj për iniciativën e Thaçit për pajtim: Ka ardhur koha për të vërtetën

lipjanipress

Abdullahu: Demarkacionin e çojmë bashkë me PDK-në në Kuvend, s’e dimë datën

lipjanipress

Gjermania numër rekord vendesh të lira pune

lipjanipress

Kocijancic tregon se për çfarë do të bisedohet në Bruksel

lipjanipress

Cormack: Kosova nuk mund të krahasohet me rastin e Republikës Serbe  

Rexhep Isufi

Pretendimet e një romi se UÇK-ja ia rrëmbeu vëllain dhe kushëririn

lipjanipress

PDK dhe LDK flasin për emrat e mundshëm për garën e Prishtinës

lipjanipress

“Shkrihen” marrëdhëniet SHBA – VV. Zv/ndihmës sekretari amerikan takim me Visar Ymerin

lipjanipress

Avni Llumnica është i dyshuari tjetër për tentim-vrasjen e Azem Vllasit (Foto)

lipjanipress

Zgjedhjet në Kosovë, me (2K) dy mijë vëzhgues më pak,

lipjanipress

Ky është serbi që EULEX’i i ngriti aktakuzë për vrasjen e 116 shqiptarëve në Vushtrri

lipjanipress

Asfaltohet rruga e fshatit Resinovc

lipjanipress
Skip to toolbar