LipjaniPress

Në Kolegjin “Mehmet Akif”mbahet ceremonia e diplomimit të maturantëve të gjeneratës së 12-të

Lajme Lipjani

Lipjan-Banullë 25 qershor

Në Kolegjin “Mehmet Akif”në Banullë të komunës së Lipjanit,të premten në mbrëmje është organizuar një spektakël i vërtetë me rastin e diplomimit të maturantëve.
Në këtë manifëstim kanë marrë pjesë prindë dhe familjarë të nxënësve,zëvendës kryeministri në detyrë Haredin Kuqi,ministri i Arsimit Arsim Bajrami me bashkëpunëtorë, përfaqësues të mediave dhe shumë qytetarë nga mbarë Kosova dhe drejtori I DKA-së,Rasim Hasani.
Drejtori Gjeneral i Institucioni Arsimor “Gulistan”, Mustafa Erden duke e përshendetur përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës si dhe të pranishmit në këtë ambient festiv ka thënë se” edhe Kolegji “Mehmet Akif”, në kuadër të “Gulistanit” vite me radhë ka kontribuar në arsimimin dhe edukimin e gjeneratave të reja në mbarë vendin , duke shenuar kështu rezultate të dukshme në lëmi shkencore në përmasa Evropiane dhe Botërore.
Dëshmia më e mirë për këtë është se në njëzetë e pesë shtete të ndryshme të të Botës, janë rexhistruar nxënësit e këtij Institucioni arsimor. Ndërsa në garat ndërkombëtare kemi zënë vente të para.Këta janë fëmijë e juaj dhe nxënësit tanë të cilët po sjellin rezultate të veçanta nga lëmi i arsimit në fusha të ndryshme”ka thënë Erden.
Në këtë vit shkollor nga të gjitha Kolegjet e “Gulistanit”,kanë diplomuar mbi 285o maturantë,ndërsa në ceremonitë e diplomimit kanë marrë pjesë rreth 2500 mysafirë. Ceremonia e diplomimit është përcjellur me program të pasur kulturo-artistik të përgatitur nga profesorët dhe nxënësit e shkollës.Të gjithë nxënësit maturantë, janë dekoruar me diploma të veçanta, ndërsa ata të cilët kanë marrë medalje të arta në garat ndërkombëtare ,duke tregur dije të jashtëzakonshme, janë falenderuar veçantë nga drejtoria e “Gulistanit”.
Ndërsa, në fund të kësaj ceremonie është organizuar edhe një program i pasur kulturo-artistik dhe një spektakël i vërtetë ku edhe ishin të kënaqur prindërit dhe të gjithë të pranishmit të këtij manifestimi.
Këtë spektakël e bëri madhëshor edhe këngëtarja Dhurata Dora,e cila ishte shumë e afërt me maturantë e të cilën ishin tepër të kënaqur me praninë e saj./LipjaniPress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Sadri Shala, një kryetar i ardhshëm i Lipjanit!…

lipjanipress

Mblidhen të gjithë senatorët në Shtëpinë e Bardhë, diskutojnë për Korenë e Veriut

lipjanipress

Reshitaj tregon planet për luftimin e ndotjes së ambientit

lipjanipress

Hyn në fuqi Ligji për pandeminë COVID-19, këto janë dënimet e parapara për ata që nuk respektojnë masat

lipjanipress

Lajmi i portaleve të pushtetit se Lëvizja VETËVENDOSJE! është në panikë ka rritur interesimin e qytetarëve për t’ju bashkuar Lëvizjes.

lipjanipress

Për herë të dytë dështon aprovimi i pikave të rendit të ditës në mbledhjen e Kuvendit të komunës të Lipjanit

lipjanipress

Kryetari Ahmeti i përkushtuar të mbështet të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit pa dallim etnie

lipjanipress

Zgjedhjet presidenciale, Serbia do të hapë 90 vendvotime në Kosovë

lipjanipress

Policia realizon pilot projektin për vendosjen e shenjave të trafikut

lipjanipress

Lladrovci i ofron pozitë të lartë Xhavit Drenorit

lipjanipress

Dy të vrarët dhe i plagosuri në Bazel, shqiptarë

lipjanipress

Gjykata e Ferizajt jep detaje për policin e dyshuar, Përfitoi mijëra euro me fajde

lipjanipress
Skip to toolbar