LipjaniPress

Në Lipjan filloi realizimi i projektit për vizita shtëpiake dhe përkujdesin ndaj nënave dhe fëmijëve

Lipjani

Kryetari i Komunës së Lipjanit, Imri Ahmeti, Ministri i Shëndetësisë Imet Rrahmani dhe shefi i zyrës së UNICEF-it në Kosovë, Brandao Co, qëndruan sot në Qendren Kryesore të Mjekësisë Familjare në Lipjan ku morën pjesë në ceremoninë e fillimit të projektit “Vizitat shtëpiake dhe përkujdesja ndaj nënave dhe fëmijëve” në Komunën e Lipjanit.

Me këtë rast Kryetari i Lipjanit, Imri Ahmeti ka vlerësuar rëndësinë e këtij projekti dhe shprehu përkrahjen e komunës në realizimin e këtyre vizitave të cilat do të jenë pjesë e detyrave të punës në Kujdesin Primar Shëndetësor. Kryetari Ahmeti ka falenderuar Ministrinë e Shëndetësisë dhe UNICEF-in për përkrahjen që i kanë dhënë realizimit të këtij projekti.
Ndërsa Ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani tha se është prioritet i Ministrisë kujdesi ndaj nënave dhe fëmijëve. Ai tha se ky projekt që po lansohet sot në Lipjan nuk është i vetmi që po e realizon Ministria që ai e drejton, sepse për kujdësin ndaj nënave dhe fëmijëve janë duke u zhvilluar edhe shumë projekte të tjera në nivel vendi me përkrahjen edhe të donatorëve.
Si shumë të rëndësishëm fillimin e këtij projekti e ka vlerësuar edhe shefi i zyrës së UNICEF-it për Kosovën, Brandao Co. Ai tha se investimet që bëhen për fëmijë ndikojnë në të ardhmen e vendit.
Vizitat do të zbatohen nga profesionistët shëndetësorë të qendrave të ndryshme të mjekësisë familjare në Komunën e Lipjanit./Lipjanipress.com//

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

LDK Dega në Lipjan fton të gjithë simpatizantet se më datën 17.03.2017 kremtohet 27 vjetori i themelimit të LDK-së dega Lipjan

lipjanipress

Për Llugaxhinë nuk flitet më vetëm në Kosovë, flitet në Evropë, në Amerikë dhe gjithandej ku jetojnë dhe punojnë llugaxhiasit.

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

Blerondi nga Peja ka nevojë për ndihmën tonë për shërim jashtë vendit

lipjanipress

Hapja e fushatës së Nismës për Kosovën – Lipjan.(Video+Foto)

lipjanipress

Reflektime nga Pajtimet e Gjaqeve (Ismail Gashi)

lipjanipress

Kryetari Ahmeti ka vizituar fabriken e lëngjeve MS Quality

lipjanipress

Fluturimi i Valon Sylës në kazan !… SHKRUAN : Bekim Brestovci

lipjanipress

Kryetari Ahmeti Njofton të gjithë qytetarët e Komunës së Lipjanit

lipjanipress

Rrugëtimi i sigurt drejt fitores së kryetarit Ahmeti pa balotazh në zgjedhjet e 22 tetorit, u dëshmua edhe në Akllap

lipjanipress

Nëndega e PDK-së në Dobrajë të Madhe mbështetet fuqishëm koalicionin PDK-AAK-NISMA dhe të tjerët(FOTO)

lipjanipress

Hajriz Rashiti zgjedhet punëtor më i dalluar i vitit 2018 (FOTO)

lipjanipress
Skip to toolbar