LipjaniPress

Në shënimin e 27 vjetorit të themelimit LDK-së, për sukseset dhe të arriturat flet Kryetari Komunës Imri Ahmeti njeherit Kryetar Komune në Lipjan

Lajme Lipjani

LDK – Dega në Lipjan, të premten në orët e mbrëmjes ka shënuar 27 vjetorin e themelimit të kësaj partie. Në shënimin e këtij përvjetori ka qenë i pranishëm edhe kryeministri i Kosovës Isa Mustafa njëherit kryetar i LDK-së me bashkëpuntorë. Në këtë përvjetor ishte një numër i madh i të pranishmeve antarë dhe simpatizues të kësaj partie. Me këtë rast LDK-së ju shtua edhe një numër i konsiderueshëm i antarëve të rinjë por kishte edhe aderime individuale të cilët kalonin në këtë subjekt politik. Meqenëse ishte shënim i një përvjetori ne zhvilluam njw bised me kryetarin e kësaj e partie njëherit kryetar i kësaj komune z.Imri Ahmeti.

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Haradinaj: Mali i Zi në NATO siguri për rajonin, do ta përfundojmë edhe demarkacionin

lipjanipress

Arrestohet ushtari gjerman, planifikonte sulm terrorist

lipjanipress

LEKAJ TAKON THAÇIN PAS POLEMIKAVE

lipjanipress

Kryetari Ahmeti në mbështetje të sektorit privat

lipjanipress

Instrumentistët e Vegjël Popullor nga Lipjani shpërblehen me dy çmime në Festivalin e 14-të mbarëkombëtar në Fushë -Arrëz

lipjanipress

PDK-Lipjan:Kryetari Hajrullahu vizitoi fshatin Konjuh!

lipjanipress

QKUK që 1 vit pa aparaturë të gastroskopisë

lipjanipress

Mashtrimi me subvencione, i bashkakuzuari në rastin e ish-deputetit thotë se përvetësoi mbi një mijë euro

lipjanipress

Departamenti i Gazetarisë mban konferencën ndërkombëtare “Prishtina Media Days”

lipjanipress

Vucic:Nga Sarajeva për autoritetet në Prishtinë: goditja e një stilolapsi nuk mund të rrëmben asgjë

lipjanipress

Kryeshefi i Stacionit të Autobusëve bëhet me veturë të re (VIDEO)

lipjanipress

Deda tregon pse dështoi FER-i

lipjanipress
Skip to toolbar