LipjaniPress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

Lajme

Një video që i ngjanë filmave horror tregon momentin kur një nënë e pa jetë është nxjerr nga barku i një pitoni gjigant në Indonezi.
Ditën e 14 qershorit Wa Tiba kishte dal në kopsht por nuk u kthye më.

Dy fëmijët e saj dhe bashkëshorti u bënë merak dhe nisën ta kërkonin.
Në momentin kur gjetën vetëm sandalet në një shkurre 30 metra larg kopshtit, kuptuan fatin që mund të kishte pasur e afërmja e tyre.

Banorët e fshatit nisën të kërkonin për pitonin, i cili pas sulmit nuk është i aftë të largohet shumë larg.

Pasi e gjetën banorët bashkë me policinë arritën ta vrisni gjarpërin gjigant.

Më pas ata nisën ti hapnin barkun, ku brenda tij zbuluan fatin që kishte pasur 54-vjeçarja Wa Tiba.

Ajo kishte ende të veshur pantallonat e gjera kafe dhe kokën e kishte nga bishti i gjarpërit, ndërsa këmbët nga koka, duke treguar kështu dhe mënyrën se si pitoni e kishte ngrënë

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

Kjo është pasuria dhe kursimet e Avdullah Hotit, kandidat për kryeministër i LDK-së

lipjanipress

Përgatitje për luftë? Rusia stërvit edhe fëmijët për të qëlluar me armë (VIDEO)

lipjanipress

Ramadan Muja, një mandat duke u ballafaquar me drejtësinë

lipjanipress

Teoritë e konspiracionit: Gjenerali kroat është shëndoshë e mirë, vetëvrasja u inskenua

lipjanipress

Konflikti Kosovë-Serbi – këta janë katër skenarë të mundshëm

lipjanipress

Hapja e fushatës së Nismës për Kosovën – Lipjan.(Video+Foto)

lipjanipress

Njoftohen të gjitha klubet sportive cilat aktivitetin sportiv e zhvillojnë në Komunë e Lipjanit

lipjanipress

Erdogan lëshon një kërcënim të ri: Kosova të ketë kujdes me Ambasadën tonë në Prishtinë

lipjanipress

Rritet niveli i ujit në lumenjtë e Maqedonisë

lipjanipress

Nesër pritet të shpallet aktgjykimi ndaj Pal Lekaj dhe të tjerëve që ngarkohen me vepra penale për korrupsion

lipjanipress

Ferati: Muri do të rrënohet, s’ka rëndësi afati

lipjanipress

Bujani që vetëm para pak ditësh ka formuar nëndegën e Nismës, po tregon që çdo ditë po e rritë përkrahjen për kandidatin për kryetar të Lipjanit z.Heset Sahiti, duke u bazuar në programin tij zgjedhor.

lipjanipress
Skip to toolbar