LipjaniPress

Nëna e dy fëmijëve nxirret nga barku i pitonit gjigant

Lajme

Një video që i ngjanë filmave horror tregon momentin kur një nënë e pa jetë është nxjerr nga barku i një pitoni gjigant në Indonezi.
Ditën e 14 qershorit Wa Tiba kishte dal në kopsht por nuk u kthye më.

Dy fëmijët e saj dhe bashkëshorti u bënë merak dhe nisën ta kërkonin.
Në momentin kur gjetën vetëm sandalet në një shkurre 30 metra larg kopshtit, kuptuan fatin që mund të kishte pasur e afërmja e tyre.

Banorët e fshatit nisën të kërkonin për pitonin, i cili pas sulmit nuk është i aftë të largohet shumë larg.

Pasi e gjetën banorët bashkë me policinë arritën ta vrisni gjarpërin gjigant.

Më pas ata nisën ti hapnin barkun, ku brenda tij zbuluan fatin që kishte pasur 54-vjeçarja Wa Tiba.

Ajo kishte ende të veshur pantallonat e gjera kafe dhe kokën e kishte nga bishti i gjarpërit, ndërsa këmbët nga koka, duke treguar kështu dhe mënyrën se si pitoni e kishte ngrënë

Facebook Comments
Pelqeni Faqet nga LipjaniPress:

Related posts

SHBA-ja përgatitet për një sulm bërthamor nga Kim Jong-un

lipjanipress

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka vizituar Banullën dhe Gadimen Haradinaj: Do ta mbështesim fuqishëm dr. Fitim Selimin për kryetar të Lipjanit(Video+Foto)

lipjanipress

Nazim Bllaca dënohet me burgim

lipjanipress

Deri kur me projekte të dështuara

lipjanipress

KOMUNITETI I FSHATIT LLUGAXHI NË LONDER MBËSHTET SELATIN RETKOCERIN

lipjanipress

Aksident në Vushtrri, lëndohen gjashtë femra

lipjanipress

Gjykata Speciale ende nuk është e gatshme të nis procedurat gjyqësore

lipjanipress

Fshati Smallush mbështetë programin e Lëvizjes Vetëvendosje! dhe Selatin Retkocerin

lipjanipress

Lirak Çelaj përmendet si kandidat për Kryetar të Prishtinës në tubimin e PDK-së

lipjanipress

Punëtori për hartimin e Rregullores së re për subvencionet

Press Lipjani

Vajza e Xhemajl Mustafës shpreson që Specialja ta zbardhë vrasjen e babait të saj

lipjanipress

Vuçiqi porosit BE-në: Mos na predikoni më për shtetin e së drejtës

lipjanipress
Skip to toolbar